Топ 5 работи кои треба да ги знаете при изборот на венчаница

Вие сте подготвени да ги обиколите сите продавници се со цел да го најдете фустанот од соништата. Пред да почнете со обиколка ние ви нудиме неколку совети,за да не згрешите или пак да не го одберете фустанот што и се допаѓа на вашата мајка,баба,сестра,старосватица итн. Најпрво одредете си буџет за вашиот фустан,асесори и чевли. И еве ги 5- те совети кои сигурно ќе ви помогнат, само вие треба да ги следите: 1. Размислете за стилот на вашата венчавка. Дали таа ќе биде дневна венчавка, вечерна прослава? Дали ќе биде на отворено или пак во хотел? Разгледајте ги прво овие опции каде и како ќе го прославите најубавиот ден во вашиот живот. 2. Направете си слика за тоа како сакате да изгледа вашата венчаница. Каква форма ќе има , дали ќе биде бела или шампањ, со или без чипка, со многу тул ... Побарајте на интернет некои креации за невести и една што најмногу ќе ви се допаѓа испринтајте ја за кога ќе се најдете во некој салон, да им ја покажете, може токму таа да ја најдете. 3. Вистински тајминг. ...
| | веќе видена | слични

Коктел фустан Во оваа група спаѓаат фустани од различни стилови вклучувајќи го и малиот црн фустан.Можете да ги најдете со прерамки,без прерамки,со кратки или долги ракави,а нивната должина е до колена или до средината на листовите.Дали со ваков вид на фустан ќе изгледате обично или гламурозно зависи од деталите кои ќе ги изберете Макси фустани Макси фустаните се долги до земја и се погодни за жени кои сакаат да го прикријат долниот дел од телото.Добро изгледаат на повисоки девојки,кои доколку изберат модел во една боја визуелно ќе се истакнат. А-линија Фустаните со крој од типот на А-линија се шират од половината надолу.Овој модел им одговара посебно на дамите и делува мошне женствено.Доколку имате облик на телото во форма на круша и сакате да ги прикриете колковите ваков фустан е вистинскиот избор.Длабочината на деколтето бирајте ја во зависност од годините. Фустани на преклоп Обвиткани околу телото и прицврстени со ремен околу струкот.Можете да го носите постегнат и поопуштен,да го приспособите на вашето ...
| | веќе видена | слични

Кусиот црн фустан очигледно никогаш нема да излезе од мода, токму поради неговата совршена едноставност на убавината.Иако старата поговорка вели „убавината е минлива категорија“, еве ви добра причина да ја фрлите (поговорката) во вода.Погледнете ги овие три фотографии и сè ќе ви стане појасно.
| | веќе видена | слични

Оваа сезона се очекува кусиот бел фустан да биде еден од омилените трендови! Треба да се поседува бел фустан кој е класичен, но сепак модерен во својот облик и дизајниран со квалитет, кој ќе овозможи да се носи одново и одново. Многумина имаат тенденција да се држат настрана од белата боја, поради различни причини, но бел фустан, со пар кафени кожени сандали и тексас јакна и, веќе ја имате совршената летна комбинација!
| | веќе видена | слични

Останато

Раководството на ВМРО-ДПМНЕ вечерва оддржува седница на централниот комитет во седиштето на партијата. Највисоко на агендата на вечерашниот состанок се очекува ...
сите 176 | | | веќе видена

Премиерот, Зоран Заев, не гледа одговорност кај МВР за бегството на Груевски. Тој вели дека Министерството за внатрешни работи постапи според законот. ...
сите 324 | | | веќе видена

Екс министерот за транспорт и врски, Миле Јанакиески и екс секретарот на Владата, Кирил Божиновски денеска во раните утрински часови се најдоа зад решетки. ...
сите 196 | | | веќе видена

Сопругата на Претседателот на Република Македонија, г-ѓа Маја Иванова присуствуваше на приемот што во Париз го приреди првата дама на Франција, г-ѓа Брижит ...
сите 157 | | | веќе видена

„Зоран Заев и Оливер Спасовски знаеја дека Никола Груевски не е во партискиот штаб на ВМРО-ДПМНЕ, но одлучија да претресуваат и заплашуваат партиски членови и ...
сите 156 | | | веќе видена

Кривичниот совет на Основен суд Скопје 1 на денешната јавна седница ги одби жалбите на одбраната и ги потврди решенијата на судијата на претходна постапка за ...
сите 301 | | | веќе видена

Кризниот штаб против промена на Уставот, распуштање на Собранието и распишување избори „Македонија-блокира“ и Координативното тело на дијаспората во Европа ...
сите 92 | | | веќе видена

Веднаш штом Судот го донесе решението за меѓународна потерница, МВР ја распиша и го извести Интерпол, соопшти министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски ...
сите 65 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Топ 5 работи кои треба да ги знаете при изборот на венчаница

Од:
До кого (е-маил):
Порака: