„Калино моме“ отпеана од Анета Молика и Маринко Роквиќ


Српската музичка ѕвезда, Маринко Роквиќ го сними долго најавуваниот дует со Анета од групата Молика, која сега е дел од Гранд Продукција. Тие ја изведоа изворната македонска песна Калино моме со нов аранжман. Во продолжение слушнете како звучи песната во изведба на Анета Молика и Маринко Роквиќ.
| | веќе видена | слични

Како шести сингл од актуелниот, осми по ред студиски албум „Globalization“, кој Питбул го објави во ноември минатата година, ќе биде исфрлена темата „Fun“. Во овој потенцијален хит со конга бит, кој е збогатен со ретро звуците од осумдесеттите, искористен е семпл од познатата песна „Conga“, која во 1985 година ја претставија Глорија Естефан и „Мајами саунд машин“. Песната ја сними во соработка со колегата Крис Браун, а како звучи сето тоа слушнете во продолжение.
| | веќе видена | слични

Останато

Претседателот на грчкиот парламент, Никос Вуцис, соопштил дека пратениците ќе гласаат за ратификување на Преспанскиот договор со Македонија до крајот на ...
сите 387 | | | веќе видена

Грчкиот премиер Алексис Ципрас, кој е вешт тактичар, се надева дека ќе обезбеди мнозинство, на ист начин како и при гласањето доверба за Владата, кога некои ...
сите 181 | | | веќе видена

Во продолжение ја гледаме атмосферата во дел од нив, но и од Мелбурн Австралија каде Македонците се организираа за одбележување на овој  верскиот празник.
сите 259 | | | веќе видена

Дарко Недев, момчето кое го фати крстот за Водици во Кавадарци и навивачката група Лозари Исток на која и припаѓа, за утре организираат хумана акција. -Утре од ...
сите 151 | | | веќе видена

Според него, спогодбата прво ќе мине во надлежните собраниски комисии, по што како што изјавил за новинарите, ќе кулминира со дебата на пленарна седница. ...
сите 69 | | | веќе видена

И покрај се што се зборувало и водителката му честитала роденденот на својот зет.Мажот на Јелена Карлеуша, Душко Тошиќ, денеска го прославил 34.роденден со ...
сите 193 | | | веќе видена

Најмалку 12 лица се уапсени денеска во Париз за време на протестите на движењето „жолти елеци“, кои се одржуваат десетти викенд по ред. Демонстрантите биле ...
сите 100 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

„Калино моме“ отпеана од Анета Молика и Маринко Роквиќ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: