Фудбалер на Норич се “закануваше“ со лажен пиштол!

Фудбалерот на англискиот клуб Норич, Себастијан Басонг се сликаше со еден лажен пиштол и таа слика ја објави на социјалните мрежи. Британските медиуми објавија фотографија како камерунскиот фудбалер како во акционен филм држи пиштол и како да пука во правец на некого. Басон потоа ја повлече сликата од социјалните мрежи, откако забележа дека е објавена во медиумите. Норич веднаш соопшти дека фотографиите (ги имало повеќе) се избришани од социјалните мрежи и дека пиштолот бил лажен.
| | веќе видена | слични

Останато

Како последица на бегство, на екс-премиерот Никола Груевски ќе му се суди во отсуство за сите предмети покренати од СЈО. Поради пресудата во случајот „Тенк“ во ...
сите 186 | | | веќе видена

Кривичниот совет на Основен суд Скопје 1 на денешната јавна седница ги одби жалбите на одбраната и ги потврди решенијата на судијата на претходна постапка за ...
сите 300 | | | веќе видена

Сопругата на Претседателот на Република Македонија, г-ѓа Маја Иванова присуствуваше на приемот што во Париз го приреди првата дама на Франција, г-ѓа Брижит ...
сите 175 | | | веќе видена

Екс-министерот за транспорт и врски, Миле Јанакиески со лисици беше спроведен од затворот во Шутка до Кривичниот суд. Тој за време на рочиштето за случајот ...
сите 73 | | | веќе видена

Поддржувачите на иницијативата „Македонија блокира“ вечерва се упатија во населбата Пржино, кон домот на поранешната министерка за култура Елизабета ...
сите 61 | | | веќе видена

Веднаш штом Судот го донесе решението за меѓународна потерница, МВР ја распиша и го извести Интерпол, соопшти министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски ...
сите 45 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Фудбалер на Норич се “закануваше“ со лажен пиштол!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: