Овој ѕвер ја ослободи Сирија од терористите: Kaко изгледа рускиот „ноќен ловец“ (ВИДЕО)


Главна заслуга за истребувањето на терористите од Сирија има рускиот хеликоптер MI-28-UB. Toj e наречен руски ловец и главна задача имаше да уништува тенкови и пешадија. Максималната брзина изнесува 300 километри на час. Погледнете го ова руско чудо.
| | веќе видена | слични
4 копии

Околу 4.500 руски државјани заминале во странство за да се борат на страната на терористите. Ова го изјави Александар Бортников, директор на Руската Федерална Служба за безбедност (ФСБ), во интервју за весникот „Росискаја газета". – Околу 4.500 Руси заминале во странство за да се борат на страната на терористите, рече Бортников. Руските безбедносни служби зборуваа за околу 2900 руски џихадисти досега, од кои повеќето се од нестабилните муслимански републики на Кавказ. За нив се укажува дека се борат со страната на терористите во Ирак и во Сирија. Според Бортников, повеќе од 9.500 лица се осудени во Русија во изминатите пет години за тероризам или екстремизам.
| | веќе видена | слични

Останато

Договорот од Преспа ќе помине во парламентот бидејќи премиерот Алексис Ципрас ќе има доволно мнозинство, а потоа дури и да има нова влада, предводена од ...
сите 96 | | | веќе видена

Момчето за кое вчера за малку ќе се удавеше скокајќи по крстот, пропаднал во кал. Нему не му се слошило како што првично се мислеше. Како што објави Досие.мк ...
сите 152 | | | веќе видена

Богојавленските чествувања во Охрид продолжија и денеска на Соборот на Свети Јовен Крстител, со капењето на рибарите во Охридското Езеро како продолжение на ...
сите 261 | | | веќе видена

„Доколку (претседателот на Грција) Прокопис Павлопулос го потпише Преспанскиот договор кој не е потпишан од претседателот (на пјРМ) ќе учествува во уставно ...
сите 94 | | | веќе видена

Скандалот на Јелена Карлеуша и фудбалерот Огњен Врањеш никако да стивне, секој ден се појавува нов доказ против пеачката.Пеачката ставајќи на Инстаграм ...
сите 208 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Овој ѕвер ја ослободи Сирија од терористите: Kaко изгледа рускиот „ноќен ловец“ (ВИДЕО)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: