Психолозите предупредуваат: Работи кои никогаш не треба да му ги кажувате на детето - може да има последици

2 копии

Домашното воспитување е многу важно за развојот на децата. Важно е да разговарате со нив и да бидете упатени во нивните случувања. Обрнете внимание на она што ...
| | веќе видена | слични

Детето уште како ембрион во утробата на мајката чувствува релативна сигурност. Заштитено е од сите психички и физички дразби, тука му е топло и зема храна од ...
| | веќе видена | слични

Ендокринолошкиот систем кај човекот е една комплексна структура која се состои од мноштво на жлезди кои можат да прозиведат десетици различни хормони и на тој ...
| | веќе видена | слични

Интересна е гледтката низ градот кога ќе забележите како мајка или татко шета тригодишното дете облечно по последната мода, и задолжително пред него има ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Старецот Пајсие кој живеел на Света Гора укажува дека луѓето кои некои од родителите ги проколнал секогаш во животот настрадуваат. Немојте да дозволите нешто ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Среќата на детето е секогаш на врвот на приоритети на секој родител. Има начини како да го развивате и негувате позитивниот поглед на светот кај децата. Џојс ...
| | веќе видена | слични

Сурфањето на интернет може да биде неверојатно забавно и корисно, но и многу опасно, бидејќи децата ги демне опасност од разни насилници. Сепак постои начин да ...
| | веќе видена | слични

Останато

Кабинетот на претседателот на Република Македонија реагира на соопштението на Основниот суд Скопје 1 и смета дека повикувањето на овој суд за „независност и ...
сите 153 | | | веќе видена

Доколку портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ навистина сака да знае што е непотизам, нека го праша пионот Христијан Мицкоски како од сите професори на Машинскиот ...
сите 338 | | | веќе видена

Бидејќи веќе неколку дена е во бегство, во Унгарија, екс премиерот Никола Груевски не се појави на денешното рочиште за “Насилството во Центар”. Од затворот ...
сите 201 | | | веќе видена

Она што се случуваше вчера околу седиштето на ВМРО-ДПМНЕ беше класична политичка хајка организирана од Зоран Заев и Оливер Спасовски, ова денеска на ...
сите 64 | | | веќе видена

„Кризниот штаб против промена на Уставот, распуштање на Собранието и распишување на избори „Македонија-Блокира“, синоќа во рамките на народниот собир во Скопје ...
сите 19 | | | веќе видена

Кривичниот совет на Основен суд Скопје 1 на денешната јавна седница ги одби жалбите на одбраната и ги потврди решенијата на судијата на претходна постапка за ...
сите 170 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Психолозите предупредуваат: Работи кои никогаш не треба да му ги кажувате на детето - може да има последици

Од:
До кого (е-маил):
Порака: