Германија, Италија и Австрија ќе се залагаат за безбедни граници на ЕУ


6 копии

Претставници на Европската комисија и на Македонија вчера, по повеќемесечни преговори, во Брисел ја парафираа спогодбата за соработка на граничните полиции, ...
| | веќе видена | слични
4 копии
4 копии

Откако ќе стапи на сила овој договор, европските граничари ќе имаат поголеми овластувања и ќе можат да интервенираат на граничните премини, заедно со ...
| | веќе видена | слични

Денес, мојата земја чекори на патот на евроатланските интегративни процеси помогната од своите соседи, во кој гледа пријатели. Фактот што Европската унија, ...
| | веќе видена | слични

“Овој Договор е израз на нашата заедничка посветеност за дефинирање на одржливи, трајни решенија во справување илегалната миграција и прекуграничниот криминал. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Српската манекенка Софија Милошевиќ ги негирала сите пишувања на медиумите дека е во врска со сопругот на Јелена Карлеуша, Душко Тошиќ. Софија се огласила ...
сите 209 | | | веќе видена

Договорот ја отвора вратата за прием на Македонија во НАТО од што корист ќе има и Грција, порачаа високи претставници на ЦДУ во апелот до Нова демократија, ...
сите 68 | | | веќе видена

На големиот христијански празник Богојавление-Водици, по одржувањето на богослужбата од страна на отец Димитрие Павлески, во црквата „Св. Никола“ во Подгорци, ...
сите 124 | | | веќе видена

Во Општина Илинден продолжува традицијата, среќникот што го фати Богојавленскиот крст што свештениците од црквата „Свети Константин и Елена“ го положија во ...
сите 205 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Германија, Италија и Австрија ќе се залагаат за безбедни граници на ЕУ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: