Фото вест: Фрлиле тесто за пица во контејнер...

Фото вест: Фрлиле тесто за пица во контејнер... Човек би помислил дека еден од најголемите синџири на пицерии - Papa John’s знае по нешто за работата со која се занимава. Но, судејќи по сликата, нив најверојатно им се поткрала, не баш толку мала и незабележителна грешка... Интересната слика доаѓа од Единбург, главниот град на Шкотска. Еден од жителите на градот, Аилса Брн – Мардок, останала шокира од сликата на контејнерот од кој буквално истекувало тесто за пица. Тестото во контејнер го фрлиле работници од Papa John’s пицеријата пред која се наоѓал. Очигледно, во текот на ноќта квасецот го сторил своето, па контејнерот изутрината наликувал на одлично испечен мафин. „Имам чувство дека Papa John`s UK ќе им биде должен на локалните работници од комуналното претпријатие бесплатна пица во текот на целата година“, напишала Аилса на Твитер.
| | веќе видена | слични

Фотографијата е од уличка во Единбург каде секојденно поминувала 32-годишната Аилса брн –Мурдок, вработена во општината, но пред некој ден забележала неверојатна глетка во контејнерот за ѓубре. Од него буквално течело нараснато тесто за пица. Глетката потсетувала на сцена од евтин хорор филм. Таа брзо направила фотографија од чудовиштетот о дконтејнерот која потоа со молскавична брзина се прошири на интернет и стана вистински хит. Кој тоа ставил премногу квасец во тестото за тоа незапирливо да расте? -Контејнерот е наменет за фрлање на остатоци од храна, но за ова е прилично мал. Има чувство дека лицето кое ќе го чисти ова ќе биде прилично бесно – изјави Аилса. Набрзо потоа се јави и прозваниот ланец на ресторани за пица со коментар дека тестото е нивно и дека за случајот е виновен нивниот нов неискусен работник. Од таму потенцираат дека нивните пицерии имаат строго и детално разработен план за управување со отпадот и тој не го фрлаат во јавни контејнери. До грешката во Единбург дошло поради неискусниот ...
| | веќе видена | слични

Аилса Бурн-Мурдок, девојка од Единбург(Шкотска), направила интересна фотографија. Имено, таа сликала контејнер од кој буквално течело тест за пица. Тестото го фрлиле вработените на пицеријата „Papa John's“ во контејнерот кој се наоѓа пред самиот ресторан. Преку ноќта, тестото нараснало па утредента тоа се прелевало преку контејнерот. "Имам чувство дека @PapaJohnsUK ќе им должи бесплатна пица за цела година на работниците од комунална хигиена" - напишала Аилса на Твитер. "Здраво Аилса. Ти благодариме што ни даде до знаење за ова. Моментално го истражуваме овој случај со филијалата пред која случил" - вратиле на Твитер претставници на пицеријата.
| | веќе видена | слични

Најголемите синџири во светот на пица рестораните – Papa John добро си ја знаат работата со која што се занимаваат, но веројатно не знаат што да му прават на вишокот тесто Интересна е да се види фотографијата од Единбург, главниот град на Шкотска која била направена од страна на Аилса Бурн-Мурдок, која останала шокирана откако го здогледала контејнерот од кој буквално течело тесто за пица.Тестото во контејнерот го фрлиле вработените во пицеријата Papa John’s кој се наоѓа пред ресторанот, а очигледно квасецот за време на вечерта си го направил своето и си нараснал, па утрото контејнерот изгледал како огромен мафин.„Имам чувство дека @PapaJohnsUK ќе им должи бесплатна пица за цела година на работниците од комунална хигиена“, напишала Аилса на Твитер.„Здраво Аилса. Ти благодариме што ни даде до знаење за ова. Моментално го истражуваме овој случај со филијалата пред која случил“, вратиле на Твитер претставници на пицеријата.Извор: Точка
| | веќе видена | слични

Човек би помислил дека еден од најголемите синџири во светот на пица рестораните - Papa John си ја знаат работата со која што се занимаваат. Но, изгледа дека дури и тие знаат да направат не-толку-неприметлива грешка. Интересна е да се види фотографијата од Единбург, главниот град на Шкотска која била направена од страна на Аилса Бурн-Мурдок, која останала шокирана откако го здогледала контејнерот од кој буквално течело тесто за пица. Тестото во контејнерот го фрлиле вработените во пицеријата Papa John’s кој се наоѓа пред ресторанот, а очигледно квасецот за време на вечерта си го направил своето и си нараснал, па утрото контејнерот изгледал како огромен Мафин (колаче). "Имам чувство дека @PapaJohnsUK ќе им должи бесплатна пица за цела година на работниците од комунална хигиена" - напишала Аилса на Твитер. "Здраво Аилса. Ти благодариме што ни даде до знаење за ова. Моментално го истражуваме овој случај со филијалата пред која случил" - вратиле на Твитер претставници на пицеријата.
| | веќе видена | слични

Алиса Брн корисничка на социјалната мрежа Твитер фотографирала необична глетка – тесто кое излегува од контејнер. Нејзината фотографија во меѓувреме станала вистински интернет хит. Имено Алиса оваа глетка имала можност да ја фотографира во Единбург пред ресторанот ‘Papa John’s’ – ланец на пицерии. Сепак од одговорните лица во оваа компанија се уште немаат одговор за тоа како се случило волкава голема количина на тесто да се најде во контејнерот пред еден од нивните ресторани.
| | веќе видена | слични

Занимлива глетка доаѓа од главниот град на Шкотска. Алиса Бурн Мурдок останала шокирана кога забележала дека фрлено тесто за пица во контејнер нараснало, па ја преплавило целата улица. Занимлива глетка доаѓа од главниот град на Шкотска. Алиса Бурн Мурдок останала шокирана кога забележала дека фрлено тесто за пица во контејнер нараснало, па ја преплавило целата улица.Вработените од Papa John’s пицеријата го фрлиле тестото кое им било вишок, а квасецот си го направил своето.Фотографијата стана интеренет хит.
| | веќе видена | слични

Останато

Американскиот секретар за одбрана Џејмс Матис вели дека референдумот на 30 септември е најважното гласање во историјата на македонската нација и дека треба да ...
сите 171 | | | веќе видена

Полицаецот-убиец Енвер Тоска, иако не ги исполнувал условите да биде полицаец добил значка и пиштол по интервенција на ДУИ, и тоа во време кога министер за ...
сите 158 | | | веќе видена

Со седум гласа „против“ и два „ за“ уставните судии ја отфрлија иницијативата поднесена од Димитар Апасиев од Левица и Тодор Петров од Светскиот Македонски ...
сите 228 | | | веќе видена

Зошто Европа? – поради пристојна, средена, правна, држава која функционира, напредување во кариерата врз основа на заслуги, а не врз принципот на лојалност, ...
сите 74 | | | веќе видена

Mинистерот за надворешни работи на Република Македонија, Никола Димитров, денеска оствари средба со министерот за Европа и Америка во британскиот Форин офис, ...
сите 159 | | | веќе видена

Eвроатлантската иднина на државата, актуелните политички случувања во државата, како и претстојниот референдум беа темите на кои денеска претседателот на ...
сите 197 | | | веќе видена

На 30 септември имаме историска одлука исправена пред нас. Со својата совест, со својата мудрост, мислејќи на Заветот од првиот референдум и мислејќи на идните ...
сите 13 | | | веќе видена

Австрискиот министер за внатрешни работи, Херберт Кикл, рече дека и понатаму се разговара со земји од Западен Балкан за основање центри за прифаќање азил во ...
сите 68 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Фото вест: Фрлиле тесто за пица во контејнер...

Од:
До кого (е-маил):
Порака: