За шверц на цигари, градоначалникот на Ново Село доби казна затвор од 18 месеци


7 копии

По денешната главна расправа, струмичкиот суд ги изрече пресудите за градоначалникот на Ново село – Боро Стојчев и останатите лица кои на 10 јули беа фатени на ...
| | веќе видена | слични
4 копии
5 копии
3 копии

Градоначалникот на Ново Село Боро Стојчев, кој доби казна затвор од 18 месеци, се враќа во притвор до правосилноста на пресудата, одлучи Апелацискиот суд од ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Јавноста е сведок на тоа како судот во државата одлучува да ги сокрие тешките криминали кои се направени од луѓе кои се блиски до власта. Еден од нив е и ...
| | веќе видена | слични

Градоначалникот на општина Ново Село Боро Стојчев кој беше фатен во шверц на цигари доби казна за твор од 1,5 година. Неговата сопруга Јулијана поради ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

За германската канцеларка Ангела Меркел стилот е важен а преку него таа праќа разни пораки. Светските модни критичари кои го следат стилот на германската ...
сите 213 | | | веќе видена

Важно е македонската јавност да знае дека ако не добиеме датум сега, во јуни или јули, ако го добиеме на есен, тоа нема да биде затоа што не сме подготвени за ...
сите 133 | | | веќе видена

Пратеникот од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, Влатко Ѓорчев, анализирајќи ја ситуацијата по средбата на премиерот Зоран Заев и канцеларката Ангела Меркел во Берлин, ...
сите 180 | | | веќе видена

Полските хулигани кои направија тотален хаос пред Националната Арена „Тодор Проески“ во петокот попладне, кога групи од по стотина припадници меѓусебно се ...
сите 169 | | | веќе видена

На Македонскиот театарски фестивал „Војдан Чернодрински“ што се одржува во Прилеп, денеска во рамки на фестивалската програма беа доделени признанијата од ...
сите 73 | | | веќе видена

Државниот завод за статистика (ДЗС) денеска ќе започне со теренски активности за пробниот попис на населението, домаќинствата и становите. Пробниот попис ќе се ...
сите 162 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

За шверц на цигари, градоначалникот на Ново Село доби казна затвор од 18 месеци

Од:
До кого (е-маил):
Порака: