15 проблеми кои можат да ги разберат само девојките со кадрава коса


Животот на девојките со кадрава коса е далеку од едноставен. Тие понекогаш чувствуваат како таа да има сопствен ум и како да го прави она што сака да го прави, воопшто не слушајќи ги нивните инструкции. Ако немате кадрава коса, а ја посакувате, тогаш можеби овие проблеми ќе ви го сменат размислувањето. Од друга страна пак, ако вие сте една од оние девојки кои имаат бујни локни, тогаш со сигурност ќе се пронајдете во следниве ситуации…1. Кога по грешка ќе ја скратите вашата коса премногу кратко и ќе изгледате како нечие домашно милениче.2. За вас шишки никогаш не се добра опција.3. Влажноста на воздухот само дополнително ги зголемува вашите локни.4. Во истиот момент кога ќе излезете од вашиот дом за време на топол летен ден, вашата коса се трансформира од ова……во ова!5. Оние денови кога се будите и изгледате… Па, вака…6. Сте го пробале секој продукт за полесно чешлање на косата кој му е познат на човекот, но ниту еден не ви покажал позитивни резултати.7. Потребно е да чекате цел ден за вашата коса да се ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Не се кажува залудно дека колку сме позадоволни со својот изглед, толку се чувствуваме и подобро во своја кожа и ќе бидеме посмели и посамоуверени во контактот со другите луѓе. Од стравот од промени или од недостатокот на самодоверба и волја, многу жени во целост се запоставуваат себе и својот изглед. Толку многу пати е докажано, дури и во оние мали детали, како новата фризура, дека може да внесат голема промена во вашиот живот. Како што се чувствувате, така зрачите и пред другите. Дејвид Генг е познат фризер кој соработувал со многу познати личности во својот салон, но најмногу со оние девојки и жени кои сакале да го променат целосно својот живот. Најчесто тоа се зафатени мајки кои еден дел од денот го посветуваат на работата, а другиот дел на своите деца и домашните обврски. Секако, фризурата е последно нешто за кое размислуваат. Но, тој решил да им понуди решение кое ќе им помогне полесно да ја одржуваат косата, да изгледаат поубаво, а со тоа и да се чувствуваат поубаво сами со себе. Она на што најмногу ...
| | веќе видена | слични

Останато

Нов студен и влажен бран ќе има во петок кога ќе има пообилни врнежи, особено во јужните делови. Заради заладувањето врнежи од снег ќе има и во некои пониски ...
сите 199 | | | веќе видена

Јелена Карлеуша горда е на својот сопруг Душко Тошиќ, односно на договорот кој ќе го потпише со кинескиот клуб Гуаџоу, за кој игра и сега, иако тоа подразбира ...
сите 160 | | | веќе видена

На големиот христијански празник Богојавление-Водици, по одржувањето на богослужбата од страна на отец Димитрие Павлески, во црквата „Св. Никола“ во Подгорци, ...
сите 228 | | | веќе видена

Грчката опозиција ја разгледува можноста да го одложи гласањето на преспанскиот договор, пишува грчкиот весник „Катимерини“. Гласањето, како што пишува ...
сите 66 | | | веќе видена

Со задоцнување од 15 минути почна вториот и последен ден од расправата на пленарната седница во грчкиот Парламент за ратификација на Договорот од Преспа, што ...
сите 212 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

15 проблеми кои можат да ги разберат само девојките со кадрава коса

Од:
До кого (е-маил):
Порака: