Фризурата го покажува вашиот карактер

Црна или плавуша? Кратка или долга коса? Внимавајте каква фризура бирате, таа зборува за Вас многу повеќе отколку Вие што мислите. Девојките со кратка коса се обично агресивни. Девојките кои го сакаат машкиот стил, како на фризурата, така и на облекувањето. Долгата коса е знак на женственост, а девојките со кратка коса праќаат порака – женственоста не е мој главен адут. Плавата коса ги карактеризира атрактивните, елегантните, грациозни девојки со потреба да изгледаат предизвикувачки. Меѓутоа, девојките со кафеави и смеѓи ноти на коса имаат потреба да изгледаат природно. Црвенокосите се агресивен тип на девојки. Тие со својата боја на косата порачуваат дека се “жешки” како и самата боја на косата. Црната боја на коса денес не е толку популарна кај младата популација, па затоа најчесто можете да ја сретнете кај постари дами. Кога станува збор за правата коса, се зависи од тоа како и стои фризурата на девојката. Најчесто истакнува острина и атрактивност, а може и да изгледа многу природно, но тоа зависи од ...
| | веќе видена | слични

Останато

Цел свет ги бараше таткото и ќерката кои биле фотографирани пред Нотр Дам, само еден час пред да избие пожарот во катедралата. Туристиката од САД, Брук Виндзор ...
сите 740 | | | веќе видена

Додека естаблишментот се обидува да наслика приказна дека Џулијан Асанж е во иста банда со секој можен насилник и терорист во светот - и дека дефинитивно не е ...
сите 169 | | | веќе видена

Потпретседателот на СДСМ, Оливер Спасовски, вчера попладне учествуваше на граѓанска трибина во Неготино каде со граѓаните разговараше за повеќе актуелни теми, ...
сите 354 | | | веќе видена

Со почеток во 20:30 часот, ВМРО-ДПМНЕ ќе одржи митинг во Делчево. На истиот се очекува да се обратат лидерот на партијата Христијан Мицкоски и кандидатот за ...
сите 65 | | | веќе видена

Кандидатот за претседател на Македонија Гордана Сиљановска Давкова својата изборна програма ја претстави пред граѓаните на Валандово. Според нејзе иако СДСМ и ...
сите 182 | | | веќе видена

Претседателскиот кандидат Стево Пендаровски не се согласува со предлог измени на законите за безбедносните служби со кои би се одзеле надлежности од шефот на ...
сите 30 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Фризурата го покажува вашиот карактер

Од:
До кого (е-маил):
Порака: