Нимиц тврди дека не ни навлегувал во идентитетот туку ни го зајакнувал


6 копии

Не навлегувам во идентитетот на државата, туку го зајакнувам. Вие имате силен идентитет, не само од осамостојувањето, туку и од време на поранешна Југославија ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Универзитетскиот професор Љубомир Фрчкоски во неделното интервју на Радио Слободна Европа вели дека нема да се создаде национален консензус за спорот за името. ...
| | веќе видена | слични

Денеска точно во 18 часот во Клубот на пратениците, претседателот Иванов, премиерот Заев, министерот за надворешни Димитров, заедно со претседателот на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Премиерот Заев на денешниот координативен состанок треба да го запознае шефот на државата и лидерите на главните политички партии за разговорите и ветувањата ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Познато времето, местото, темата и форматот на највениот состанок на државниот врв. Денеска точно во 18 часот во Клубот на пратениците, претседателот Иванов, ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Премиерот Заев ќе може во сабота да го запознае шефот на државата и лидерите на главните политички партии за разговорите и ветувањата што му ги даде на грчкиот ...
| | веќе видена | слични
18 копии
повеќе

Останато

Миле Јанакиески и Кирил Божиновски се жртви на политичкиот прогон и терор, но и одмазда, во контекст на покривањето на грешките на оваа хунта на власт. Со ...
сите 406 | | | веќе видена

Денес времето ќе биде облачно и студено со повремени врнежи, кои во западните делови ќе бидат претежно од снег. Во попладневните часови врнежите ќе преминуваат ...
сите 253 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски вечерва на трибината во Гостивар рече дека ќе победат на следните парламентарни избори без разлика дали тие биле ...
сите 356 | | | веќе видена

Она што се случуваше вчера околу седиштето на ВМРО-ДПМНЕ беше класична политичка хајка организирана од Зоран Заев и Оливер Спасовски, ова денеска на ...
сите 122 | | | веќе видена

Има правен основ Македонија да побара екстрадиција од Унгарија на поранешниот премиер Никола Груевски, а тоа е Европската конвенција за екстрадиција, велат од ...
сите 208 | | | веќе видена

Буџетот кој криминогената власт го предлага за 2019 година е мегаломански, расипнички и дополнително ќе ги осиромаши граѓаните на Република Македонија. Ова ...
сите 228 | | | веќе видена

Во недостаток на официјални информации од македонските, но и од унгарските власти, регионалните и европските медиуми продолжуваат со шпекулации за бегалецот ...
сите 366 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Нимиц тврди дека не ни навлегувал во идентитетот туку ни го зајакнувал

Од:
До кого (е-маил):
Порака: