Овој хороскопски знак се смета за посебен, а кога ќе ги дознаете неговите доблести ќе сфатите зошто

Секој хороскопски знак има некои особини кои го прават посебен. Овој пат станува збор за Стрелецот. Еве кои особини всушност прават да го сакаме: Секој хороскопски знак има некои особини кои го прават посебен. Овој пат станува збор за Стрелецот. Еве кои особини всушност прават да го сакаме:-Животот со нив е авантура сам по себе.-Дарежливи се и подготвени да дадат, без да очекуваат нешто за возврат.-Весели се, друштвени и на сите им се допаѓаат.-Имаат цврсти ставови и се борат за своите уверувања.-Одлични се кога ви треба рамо за плачење.-Со нив секогаш ќе знаете на што сте и што мислат за вас.-Обожаваат да ги споделуваат своите искуства и знаење со другите.
| | веќе видена | слични
4 копии

Големиот годишен хороскоп за 2018. година за родените во знакот на Овен, им предвидува пресвртници во животот. За Овенот љубовта е центар на светот, тие се верни, иако се понекогаш експлозивни. Страста на Овенот е нешто со кое можат да бидат и најроманичен љубовник и најголем кавгаџија и љубоморни, па партнерите имаат многу проблеми. -Наредната година на полето на љубовта ќе донесете важни одлуки кои ќе ви бидат животна пресвртница. Искористете ги сите прилики на патот. Ќе имате јасен пат што сакате. Кариерата ќе ви биде добра, ќе треба да се трудите и да внимавате на финансиите. Очекувајте унапредување и поголема плата. Наредната година ќе немате здравствени проблеми, Јупитер е на вашата страна.
| | веќе видена | слични
2 копии

Во текот на години, неколку истражувања потврдиле дека годишното време во кое е родено детето влијае на неговиот развој. Кршливоста на коските, психичките болести, па и интелигенцијата можат да зависат, на пример, од сонцето и витаминот Д. На развојот на децата влијае и количината на сонце која ја впиваат додека се во стомакот на мајката, достапна преку свежите намирници со кои се храни трудницата. Доколку очекувате принова овие денови, големи се шансите вашето дете да порасне во доктор или некој успешен бизнисмен. Тоа е заклучок на британскиот Национален завод за статистика. Ако детето се роди кон крајот на јануари, статистички е поголема веројатноста да стане популарно. Според студијата објавена во Journal of Social Sciences, многу познати личности од различни подрачја во хороскоп се водолии. -Тоа се мали ефекти, но многу јасни. Не зборувам за астрологија, тоа е смешно, но луѓето не се имуи на влијанието на различните годишни времиња – вели Расел Фостер, невролог на Универзитетот Оксфорд.
| | веќе видена | слични

Останато

Во нападите на бомбаши самоубијци во цркви и луксузни хотели на Велигден , биле убиени 253 ,а не 359 лица. До сега службената бројка на загинати беше 359 лица, ...
сите 524 | | | веќе видена

Донациите собрани за обнова на Богородичната црква во Париз, според првичните проценки, далеку ги надминуваат трошоците за поправка. Од минатата недела, кога ...
сите 104 | | | веќе видена

Голем пресврт во политичкото расположение на скопјани по само година и пол од последните локални избори. Вака би можело да се опише она што се случи во првиот ...
сите 334 | | | веќе видена

Пред да започне состанокот со севернокорејскиот лидер Ким Јонг Ун и рускиот претседател Владимир Путин, неколку детали го привлекоа вниманието на новинарите. ...
сите 168 | | | веќе видена

Полицијата привела едно лице во гласачко место во кумановското село Тромеѓа кое го фотографирало гласачкото ливче, информираат од Општинската изборна комисија ...
сите 155 | | | веќе видена

Почна пријавувањето на болните и изнемоштени лица, кои во првиот круг на претседателските избори биле спречени да се пријават во Општинската изборна комисија. ...
сите 158 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Овој хороскопски знак се смета за посебен, а кога ќе ги дознаете неговите доблести ќе сфатите зошто

Од:
До кого (е-маил):
Порака: