Фотографија на денот: Хрватска го „потопи“ Меси


2 копии
2 копии

Во сабота во рамките од 1/8 финалето на Мундијалот во Русија ќе се сретнат селекциите на Франција и Аргентина. Аргентинците покрај лошиот старт, некако успеаа ...
| | веќе видена | слични

Тренерската кариера на Сампаоли не почнала случајно. Во средината на ’90-те, Хорхе работел во еден од регионалните клубови во родниот град Санта Фе. Емоциите ...
| | веќе видена | слични

Според пишувањата на весникот Кларин, непосредно пред „финалето“ на Аргентина против Нигерија, Лео Меси добил информации дека е пријавен за перење пари СП 2018 ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Грчкиот весник „Екатимерини" открива дека по интервенција од Атина македонската државната новинска информативна агенција ја сменила изјавата на премиерот Зоран ...
сите 127 | | | веќе видена

Во 23 часот и 6 минути заврши рочиштето во Кривичниот суд за „крвавиот четврток". Во судскиот процес кој траеше 13 часа последен сведочеше актуелниот директор ...
сите 205 | | | веќе видена

ДА Кристина, можат да живеат поубаво. Затоа ајде на 30 септември да избереме ЗА европска Македонија. За нашите деца, за идните генерации! #ИзлезиЗА
сите 140 | | | веќе видена

Доколку пратениците од опозицијата одбијат да гласаат за уставни измени во согласност со Преспанскиот договор, во случај на референдумот да има цензус и ...
сите 92 | | | веќе видена

Михаил Рот, државниот министер задолжен за Европа во рамките на министерството за надворешни работи на Сојузна Република Германија, придружуван од германскиот ...
сите 44 | | | веќе видена

Успех за Овен, Бик се додворува на Близнаци, Ракот ужива со Скорпија, добри аспекти за Лав, Девица победува Риба, Терезија во љубов со Јарец, на Стрелецот ...
сите 65 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Фотографија на денот: Хрватска го „потопи“ Меси

Од:
До кого (е-маил):
Порака: