Француските пратеници слушнаа за нашите реформи во администрацијата

4 копии

Статусот на реформите во администрацијата во контекст и на јакнење на капацитетите за пристапни преговори на Северна Македонија со ЕУ денеска беа претставени ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Подготовките за конгресот на партијата биле централна тема на вечерашната седница на Централното претседателство на Демократската унија за интеграции (ДУИ), ...
| | веќе видена | слични

На новинарско прашање за реконструкција во Владата, тој изјави дека фокусот е на надворешната политика околу евроинтеграциите, по што ќе се знаат чекорите во ...
| | веќе видена | слични

Вицепремиерот Бујар Османи е оптимист и за него нема дилеми дека ќе добиеме датум за преговори со Еу. Сепак, според него, тоа е подобро да се случи летово ...
| | веќе видена | слични

Вицепремиерот Бујар Османи вели дека Македонија ќе добие датум за преговори оваа година, но оти е подобро тоа да биде во јуни, а не во октомври поради тоа што ...
| | веќе видена | слични

Датумот за преговори е сигурен, прашање е само дали ќе го добиеме летово или пак наесен. Големите очекувања носат и големи разочарувања и фрустрации, изјави ...
| | веќе видена | слични

Вицепремиерот за евроинтеграции Бујар Османи изјави дека Македонија ќе добие датум за преговори од ЕУ оваа година, но нашата страна посакува тоа да биде до ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Со повратот на 15 отсто од ДДВ, државата за првпат враќа пари директно кај граѓаните, велат од Социјалдемократскиот сојуз на Македонија преку соопштение.Со ...
сите 247 | | | веќе видена

Новите американски санкции против Иран се контрапродуктивни и дестабилизирачки, изјави рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров. Тој порача дека ...
сите 61 | | | веќе видена

Советот на Европа ја откажа својата набљудувачка мисија за изборите кои за неколку дена се одржуваат во Албанија. Тие преземаат ваков потег поради можна ...
сите 222 | | | веќе видена

Христијан Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ имаат еден единствен приоритет, да го бранат криминалот на Никола Груевски и тоа го докажува секојдневно. Претседателот Зоран ...
сите 183 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Француските пратеници слушнаа за нашите реформи во администрацијата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: