Францускиот Спајдермен ќе ја освојува Бурџ Калифа

Французот Ален Роберт уште познат и како "Францускиот Спајдермен" (човекот кој се искачи на речиси сите висококатници) најави дека во понеделник (28.03.2011) ќе се обиде да се искачи на највисоката градба на светот која се наоѓа во Дубаи. 48-годишникот се има искачено на преку 70 висококатници, а оваа 828 метарска градба ќе биде круна на неговата "лудост". Без сигурносни јажиња и останата заштитна опрема, само чист адреналин е она кое го одликува овој човек.
| | веќе видена | слични

Останато

Претседателот Иванов денеска низ Охрид прошета со кандидатката на опозицијата за шеф на државата Гордана Силјановска. Со Иванов и професорката која е кандидат ...
сите 156 | | | веќе видена

Оваа хуманитарна помош би требало да ја дистрибуираат  поддржувачите на опозицискиот лидер Хуан Гуаидо, кога САД го призна за претседател на Венецуела. -Ова не ...
сите 100 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев во изјава за балканските медиуми порача дека наградата што ја доби во Минхен сака да ја подели со бугарскиот премиер Бојко Борисов. - Оваа ...
сите 142 | | | веќе видена

Бројот на заболени од мали сипаници постојано расте. За една недела пријавени се вкупно 71 случај. Од почетокот на епидемијата во Скопје, заклучно со денешниот ...
сите 188 | | | веќе видена

Асоцијацијата на Спортски Обложувалници на Македонија (АСОМ) и нејзините постојани и придружни членки: Спорт Лајф, Моцарт, Златна Копачка, Евротип, Марбет и ...
сите 256 | | | веќе видена

Претседателот на македонскиот парламент, Талат Џафери, ќе присуствува на гласањето во Бугарското национално собрание за Протоколот за членство на неговата ...
сите 137 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Францускиот Спајдермен ќе ја освојува Бурџ Калифа

Од:
До кого (е-маил):
Порака: