Француски рапери уапсени поради Калашников во видеоспот

Спотот е сниман во јули годинава, а во него двајца маскирани моторџии се појавуваат со Калашников и шатган, кои се вперени во воздухот. Полицијата го анализирала видеото и заклучила дека се работи за вистинско оружје, па минатата среда уапсила двајца членови од бендот.Апсењето се случува само една недела откако пејачот на бендот, чие име е Пап, беше уапсен и притворен за дилање на дрога.{youtube}v-gvnY_jp7Y{/youtube}Инаку, вака меѓу нас, дечките се цареви!
| | веќе видена | слични

Останато

Со состојбата во Република Македонија е загрижувачка. Имаме политичко уназадување, правен хаос, девастирана и упропастена економија, здравствен систем кој не ...
сите 155 | | | веќе видена

Екс министерот за транспорт и врски, Миле Јанакиески и екс секретарот на Владата, Кирил Божиновски денеска во раните утрински часови се најдоа зад решетки. ...
сите 182 | | | веќе видена

„Зоран Заев и Оливер Спасовски знаеја дека Никола Груевски не е во партискиот штаб на ВМРО-ДПМНЕ, но одлучија да претресуваат и заплашуваат партиски членови и ...
сите 160 | | | веќе видена

Кривичниот совет на Основен суд Скопје 1 на денешната јавна седница ги одби жалбите на одбраната и ги потврди решенијата на судијата на претходна постапка за ...
сите 301 | | | веќе видена

Кризниот штаб против промена на Уставот, распуштање на Собранието и распишување избори „Македонија-блокира“ и Координативното тело на дијаспората во Европа ...
сите 91 | | | веќе видена

Пратениците од Беса на Билал Касами бараат одговорност од надлежните институции за бегството на поранешниот премиер Никола Груевски во Унгарија, како и одговор ...
сите 314 | | | веќе видена

Веднаш штом Судот го донесе решението за меѓународна потерница, МВР ја распиша и го извести Интерпол, соопшти министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски ...
сите 29 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Француски рапери уапсени поради Калашников во видеоспот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: