Француската Влада доби доверба од Националното собрание


5 копии
5 копии
8 копии

Светот се соочува со длабока криза и може да биде на работ на војна, рече денеска францускиот претседател Емануел Макрон. – Мислам дека хаосот е овде. И мислам ...
| | веќе видена | слични

Светот минува низ длабока криза и може да е на прагот на војна, изјави францускиот претседател Емануел Макрон, повикувајќи на глобални напори за справување со ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Левичарските европратеници и тие од редовите на Зелените одлучија да не присуствуваат на состанокот организиран од француската влада, одбивајќи да застанат зад ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Францускиот претседател Емануел Макрон ги нарече „неприфатливи“ свирежите на турските навивачи при изведбата на Марсејезата пред натпреварот помеѓу Турција и ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Седумдесет и два градоначалници од десницата и центарот изразија поддршка за францускиот претседател Емануел Макрон, јавува дописникот на МИА. -Ние сме меѓу ...
| | веќе видена | слични

30. викенд по ред по улиците на Париз се одржаа протести на ,,Жолтите елеци”, каде имаше повеќе помали инциденти. Во Данси демонстрабнтите со камења гаѓаа по ...
| | веќе видена | слични
6 копии
повеќе

Останато

Премиерот Зоран Заев, по вчерашната средба со германската канцеларка Ангела Меркел, со видео преку Фејсбук се обрати до јавноста.„Вчерашната пријателска средба ...
сите 187 | | | веќе видена

На четвртиот ден од пробниот попис на населението кој се одржува во 13 општини, Заводот за статистика се соочува со тecнички пpoблеми при анкетирањето со пomош ...
сите 142 | | | веќе видена

- На телефон се карав многу вулгарно со моја блиска личност, и таксистот го искористил моментот да ме снима, но верувам дека не очекувал дека ќе ме сними како ...
сите 96 | | | веќе видена

Борис Џонсон го зацврсти своето водството во трката за нов лидер на конзервативната партија и премиер на Обединетото Кралство. Во вториот круг од гласањето ...
сите 99 | | | веќе видена

Димитар Андоновски за македонската публика е најпознат како пејач и автор, како соло-изведувач и во поново време како вокалист на „Тајфата“, но веќе неколку ...
сите 49 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Француската Влада доби доверба од Националното собрание

Од:
До кого (е-маил):
Порака: