Се повлекува од продажба „францускиот“ турбо фолк хит

„Марија“, првиот турбо фолк хит на (нешто што наликува на) француски јазик, во изведба на пејачката Индира Радиќ се повлекува од продажба, откако како што јавуваат српските медиуми „предизвикал згрозување кај јавноста во Србија и станал цел на невидено мајтапење...“ “Тон регард фин џеза, твота панса дпа, е жа на сви турија“ – вака некако звучат стиховите кои никој не може да ги преведе. Пејачката се правдала дека се работи за „работна верзија“ на песната, но сакала или не, таа руши рекорди на Јутјуб. Вчера, за 10 часа песната ја виделе повеќе од 100.000 корисници, досега таа бројка изнесува повеќе и од 200.000, а коментари мал милион... Директорот на „Гранд продукција“ изјавил дека се поткраднала грешка која не смеела да се случи, па затоа албумот бил повлечен од продажба, а подоцона повторно ќе биде објавен без “француската Марија“. Инаку, Радиќ го снимила синглот „Марија“ во дует со Станко Маринковиќ, кој пак е еден од ѕвездите на кабарето „Trois Mailets“ во Париз, култно место во кое настапувале од Луис ...
| | веќе видена | слични

Откако ја објавивме француската турбо фолк песна од српската пејачка Индира Радиќ и Станко „Марија“ чиј оригиналот е снимен на француски јазик, сега за полесно да ја разберете слушнете ја и на српски. По само еден ден песната е преслушана преку 200.000 пати на youtube, а ниту еден коментар не е со позитивна содржина. Саша Поповиќ во текот на неговата емисијата „Народ пита“ изјавил дека албумот на Индира се повлекува од продажба поради песната „Марија“, најверојатно настанала паника, бидејќи песната станала и ултра популарно па дури и повеќе од песната на Екрем Јевриќ. На интернет форумите и понатаму можете да слушнете смешни коментари за оваа песна. А во продолжение ја имате француската и српската верзија, а вие одлучете која подобро звучи...
| | веќе видена | слични

Останато

Само Заев и власта се виновни за заминувањето на Груевски од државата, и тие со тоа само ја покажаа неспособноста, велат во најновото соопштение на ВМРО-ДПМНЕ. ...
сите 138 | | | веќе видена

Екс министерот за транспорт и врски, Миле Јанакиески и екс секретарот на Владата, Кирил Божиновски денеска во раните утрински часови се најдоа зад решетки. ...
сите 182 | | | веќе видена

За време на говорот на францускиот претседател на лидерскиот политички самит по повод 100-годишнината од завршувањето на Првата светска војна, во серијата ...
сите 116 | | | веќе видена

Кривичниот совет на Основен суд Скопје 1 на денешната јавна седница ги одби жалбите на одбраната и ги потврди решенијата на судијата на претходна постапка за ...
сите 301 | | | веќе видена

Сопругата на Претседателот на Република Македонија, г-ѓа Маја Иванова присуствуваше на приемот што во Париз го приреди првата дама на Франција, г-ѓа Брижит ...
сите 175 | | | веќе видена

Кризниот штаб против промена на Уставот, распуштање на Собранието и распишување избори „Македонија-блокира“ и Координативното тело на дијаспората во Европа ...
сите 71 | | | веќе видена

Она што се случуваше вчера околу седиштето на ВМРО-ДПМНЕ беше класична политичка хајка организирана од Зоран Заев и Оливер Спасовски, ова денеска на ...
сите 136 | | | веќе видена

Веднаш штом Судот го донесе решението за меѓународна потерница, МВР ја распиша и го извести Интерпол, соопшти министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски ...
сите 61 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Се повлекува од продажба „францускиот“ турбо фолк хит

Од:
До кого (е-маил):
Порака: