Француската машинерија ги растера „орлите`

3 копии

Селекцијата на Германија беше пред победа во големото дерби со Франција во групата А на Светското првенство, а за да се случеше тоа требаше да ги одбрани ...
| | веќе видена | слични

Дербито во рамките на четвртото коло во групата А помеѓу Франција и Германија заврши без победник, 25-25. Во преполната „Мерцедес-Бенз“ арена се водеше ...
| | веќе видена | слични

Германија и Франција ги поделија бодовите во дербито на Групата А, во драматичен финиш, „триколорите" во последните секунди се изборија за 25-25.Во возбудлив ...
| | веќе видена | слични

Германија и Франција го одиграа најдобриот натпревар досега на Светското ракометно првенство, а на крајот освоија по еден бод од големото дерби во Берлин ...
| | веќе видена | слични

Останато

Советот на јавни обвинители денеска треба да го констатира престанокот на мандатот на обвинителите од Специјалното јавно обвинителство. Во саботата сецијалната ...
сите 440 | | | веќе видена

Ако Советот на јавни обвинители денеска го констатира престанокот на статусот на десетте помошници на разрешената специјална обвинителка Катица Јанева, тоа ќе ...
сите 784 | | | веќе видена

Во интервју за МРТВ 2, претседателот на ВМРО ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, изјави дека Заев сака ново СЈО кое што ќе му служи за офанзива врз политички ...
сите 366 | | | веќе видена

Случувањата со аферата Рекет без дилема дојдоа во многу лош момент во кој се решаваа за долгочекуваниот датум за почнување преговори за евроинтеграции, смета ...
сите 137 | | | веќе видена

Од први октомври, се решава деценискиот проблем со недостиг на лекови. Веќе од следниот месец, со укинувањето на квотите за аптеките, лековите стануваат ...
сите 131 | | | веќе видена

Македонската економија со оваа неспособна власт го допре дното во Европа и не може да се носи ниту со земјите од регионот. Во ситуација кога економијата тоне, ...
сите 239 | | | веќе видена

Честите замерки на голманот на Вардар Филип Гачевски кон селекторот на македонската репрезентација Игор Ангеловски се главна тема во словенечките медиуми. Ова ...
сите 154 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Француската машинерија ги растера „орлите`

Од:
До кого (е-маил):
Порака: