Франција е пресилна за Србија

5 копии

Данска и Хрватска со четири бода влегоа во втората рунда на 26. Светкско првенство во ракомет. Пред почетокот на втората фаза овие две селекции имаат најголеми ...
| | веќе видена | слични

Хрватската ракометна репрезентација пренесе четири бода во главната фаза на Светското првенство во Данска и Германија. Избраниците на тренерот Лино Червар, во ...
| | веќе видена | слични

Селекцијата на Данска одигра извонредно во првиот дел од Светското првенство на кое тие се домаќини заедно со Франција. Скандинавиците остварија пет победи во ...
| | веќе видена | слични

Репрезентацијата на Данска главната фаза на Светското првенство ќе ја дочека со четири бода и со одлична форма на Николас Ландин и Микел Хасен. Левиот бек на ...
| | веќе видена | слични

Хрватска го освои првото место во нашата група Б на Светското првенство во ракомет во Германија и Данска, откако во последното дерби со 23:19 ја победи Шпанија ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Ако Советот на јавни обвинители денеска го констатира престанокот на статусот на десетте помошници на разрешената специјална обвинителка Катица Јанева, тоа ќе ...
сите 784 | | | веќе видена

Советот на јавни обвинители денеска треба да го констатира престанокот на мандатот на обвинителите од Специјалното јавно обвинителство. Во саботата сецијалната ...
сите 347 | | | веќе видена

Јавното обвинителство на Република Македонија вчера ги презеде предметите од СЈО. Со тоа, веќе е извесно дека нивното процесирање во судовите ќе продолжи и ќе ...
сите 181 | | | веќе видена

Наспроти увереноста на премиерот дека земјата станала „гордост европска“, од опозициската партија ВМРО-ДПМНЕ порачаа дека сега е време кога треба да покажеме и ...
сите 111 | | | веќе видена

Од први октомври, се решава деценискиот проблем со недостиг на лекови. Веќе од следниот месец, со укинувањето на квотите за аптеките, лековите стануваат ...
сите 131 | | | веќе видена

Економската година која ја најавуваше СДСМ се претвори во економска катастрофа за Република Македонија. Македонската економија со оваа неспособна власт го ...
сите 234 | | | веќе видена

Честите замерки на голманот на Вардар Филип Гачевски кон селекторот на македонската репрезентација Игор Ангеловски се главна тема во словенечките медиуми. Ова ...
сите 155 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Франција е пресилна за Србија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: