Барса со петта победа по ред во Евролигата


9 копии
2 копии

После голема драма, после шест порази по ред, од турскиот претставник, во завршницата за инфаркт, подгоричани славеа минимална победа. А јунак на мечот во ...
| | веќе видена | слични

Будуќност од Подгорица успеа да стигне до драматична четврта победа во Евролигата оваа сезона, откако новото засилување Норис Кол постигна кош на три секунди ...
| | веќе видена | слични

Норис Кол имаше многу нерви и мирна рака во финишот на дуелот на последнопласираните екипи во Евролигата и му донесе победа на Будуќност против Дарушафака со ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Лидерот на „Независни Грци“ Панос Каменос, во интервју за грчата телевизија „Скај“, истакна дека договорот од Преспа е невалиден затоа што на него го нема ...
сите 455 | | | веќе видена

Европските медиуми ја пренесуваат информацијата на “Дејли Телеграф“ утрово дека британската премиерка, Тереза Меј, ја разгледува можноста за измени на ...
сите 401 | | | веќе видена

На одредени патни правци кои поминуваат низ клисури и усеци можна е појава на поситни одрони. ЈП „Македонија пат" апелира на внимателно возење и прилагодување ...
сите 143 | | | веќе видена

Зоран Заев на сметка на уставниот поредок, на сметка на државните и национални интереси се самопромовира во лидер со најголем рејтинг меѓу етничките Албанци, ...
сите 377 | | | веќе видена

Најмалку 40 повредени од кои 25 полицајци, еден фоторепортер и еден снимател, приведени 12, од кои уапсени седум лица, солзавец и сериозни инциденти, учество ...
сите 128 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Барса со петта победа по ред во Евролигата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: