Франција ја обвини Русија за шпионажа

3 копии

Обидот за прислушување не е само непријателски чин, туку и акт на шпионажа, сметаат Французите. Министерката за одбрана на Франција, Флоранс Парли, денес ја ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Останато

Претседателката на комисијата Билјана Ивановска во интервју за Радио Слободна Европа вели дека освен изборната кампања и финансирањето на политичките партии, ...
сите 240 | | | веќе видена

Извршниот директор на Етиопиан Ерлајнс Теволде Гебремариам, по несреќата на атиопскиот авион во кој загинаа 157 лица, изјави дека предупредувањата и барањата ...
сите 51 | | | веќе видена

Бујар Османи, вицепремиерот за евроинтеграции, најави врбување на пратеници од опозицијата за да се постигне двотретинско мнозинство за новиот Закон за јавно ...
сите 219 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Франција ја обвини Русија за шпионажа

Од:
До кого (е-маил):
Порака: