САД загрижени од новите даноци за технолошките гиганти во Франција

3 копии

Во текот на вчерашниот ден, францускиот сенат официјално го донесе новиот закон врз основа на кој ќе почнат да се оданочуваат ИТ компаниите кои не се лоцирани ...
| | веќе видена | слични

Американскиот претседател Доналд Трамп нареди истрага по повод планираниот данок на Франција за технолошки компании. Тоа е, според проценката на Агенцијата ...
| | веќе видена | слични

Американскиот претседател Доналд Трамп ќе ја води истрагата за планот на Франција да ги оданочува технолошките компании. Ова може да доведе до воведување на ...
| | веќе видена | слични
4 копии
2 копии

Полските пратеници одобрија мерка со која повеќето млади работници ќе бидат ослободени од плаќање данок на доход со цел да се спречи нивното иселување во други ...
| | веќе видена | слични

Долниот дом на Парламентот во Полска одобри нацрт закон за ослободување од данок на доход за млади под 26-годишна возраст. Документот го поднесоа владејачката ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

ВМРО -ДПМНЕ е очајна, со лажни вести ги маскира вистинските нејзини цели, заштитата на криминалите на единствената глава на октоподот-Груевски Една е главата ...
сите 125 | | | веќе видена

Извори од СЈО за КОД велат дека најмалку два пати Бојан Јовановски ја посетил Катица Јанева во нејзината канцеларија во СЈО.Снимките предадени во ...
сите 402 | | | веќе видена

Рожер Федерер на болен начин го загуби неделното финале со Новак Ѓоковиќ на Вимблдон, но од друга страна пак, импресионираше со тенисот кој го прикажа во ...
сите 254 | | | веќе видена

Општина Охрид нема испратено официјално барање до Владата во врска со изземање или отстапување на ингеренции во одредена сфера од работењето на локалната ...
сите 147 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

САД загрижени од новите даноци за технолошките гиганти во Франција

Од:
До кого (е-маил):
Порака: