Франција: Изборите ја зајакнаа позицијата на Макрон

3 копии

„Полн погодок“ на претседателот Емануел Макрон, кој освои апсолутно мнозинство во Националноте собрание, но не треба да се заборави рекордната неизлезеност на ...
| | веќе видена | слични

Од кабинетот на францускиот претседател Емануел Макрон денеска ветија дека тој ќе ја смени политичката сцена во Франција откако финалните резултати од ...
| | веќе видена | слични
12 копии
5 копии

Францускиот претседател Емануел Макрон забележа уште една победа на изборите бидејќи неговата партија ЛРЕМ освои мнозинство на парламентарните избори. Како што ...
| | веќе видена | слични

Коалицијата на центристите предводена од партијата на новиот француски претседател Емануел Макрон освоила најмалку 301 мандат во Националното собрание, долниот ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Неподносливиот мирис кој со месеци наназад се шири во Тетово крена на нозе стотици граѓани на градот под Шара. Велат ни се гушат децата – и децата на ...
сите 114 | | | веќе видена

Претседателот на Собранието Талат Џафери во ексклузивно интервју за САКАМДАКАЖАМ.МК зборува за главните предизвици во неговата работа во изминативе 3 месеци, ...
сите 43 | | | веќе видена

Северна Кореја ги предупреди САД дека „долеваат масло на огнот“ со заедничките воени вежби со Јужна Кореја, што почнуваат утре. Северна Кореја ги предупреди ...
сите 287 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Франција: Изборите ја зајакнаа позицијата на Макрон

Од:
До кого (е-маил):
Порака: