„Не си фраер ако загинеш на матура“ – апел од РСБСП до матурантите и нивните родители


19 копии

„Не си фраер ако загинеш на матура“ – ова е пораката што секоја година Републичкиот совет за безбедност на сообраќајот на патиштата (РСБСП) ја упатува до сите ...
| | веќе видена | слични
8 копии

 Како и апелот да не управуваат моторно возило за време на матурските прослави, бидејќи на тој начин го загрозуваат сопствениот живот, но и животот и здравјето ...
| | веќе видена | слични

Продолжуваат полициските акции на терен, а продолжуваат и непочитувањата на сообраќајните правила кај возачите. Вчера МВР санкционирале 87 возачи поради ...
| | веќе видена | слични
4 копии
9 копии

75 возила кренале пајк службите во текот на вчерашниот ден на територија на град Скопје, покажува полицискиот билтен. МВР вчера регистрирала 13 сообраќајни ...
| | веќе видена | слични
10 копии

Четириесет и седум возачи се санционирани од полицијата во текот на изминатите 24 часа на подрачјето на Град Скопје бидејќи возеле со брзина поголема од ...
| | веќе видена | слични

Во изминатото деноноќие се случиле вкупно 13 сообраќајки од кои во шест полесно биле повредени осум лица.  Од сообраќај се исклучени и 12 возачи од кои тројца ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Критики до грчкиот премиер упатија од опозициската Нова демократија, по изјавата на Алексис Ципрас од Солун дека Владата не дава име, туку се стреми да добие ...
сите 334 | | | веќе видена

„Поддршката на „Нон пејперот” на скоро 1/5 од државите членки на ЕУ (Франција, Холандија, Белгија, Данска и Лукембург), укажува дека граѓаните на Република ...
сите 61 | | | веќе видена

Иако и двете имаат 36 години и еднакви титули, од Меган се очекува да се поклони пред Кејт. На поклонувањето со спуштање на глава и потклекнувањето Меган е ...
сите 200 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

„Не си фраер ако загинеш на матура“ – апел од РСБСП до матурантите и нивните родители

Од:
До кого (е-маил):
Порака: