Foursquare верзија 5.0 со комплетен редизајн за iOS и Android

Foursquare ја издаде 5та верзија од својата мобилна апликација за iOS и Android. Целосниот нов редизајн ќе ве натера на повеќе активност од само едноставниот процес на чекирање во вашиот омилен кафебар. Па така, преработената верзија на Foursquare има тенденција да ги натера корисниците да бидат поактивни, постојано овозможувајќи им да откриваат нови места. Целиот редизајн е одличен, олеснет, едноставен и добредојден од секој претходен корсинк на Foursquare. Новите корисници сеуште ќе се прашуваат зашто е кул да се биде мајор на одредено место. Некои нови фукционалности покрај редизјанот и давањето акцент на Explore табот нема. Со притискање на Explore се прикажува мапа од вашите пријатели и локаци кои ги препорачува Foursquare кои се надополнети со слики и коментари. Преку ова се олеснува пребарувањето на местата во вашата поблиска околина a истите се прикажуваат на паметен начин според одредени параметри како вашите претходни активности или чекирањата на вашите пријатели во тој дел од деност. Исто така ...
| | веќе видена | слични

Останато

Како што веќе најавивме, од утре па во текот на следниот период територијата на нашата држава ќе биде пов влијание на возок воздушен притисок (антициклон) кој ...
сите 202 | | | веќе видена

Владата на Црна Гора го утврди предлог-законот за ратификација на Протоколот за пристап на Република Северна Македонија во НАТО и го достави до Парламентот за ...
сите 152 | | | веќе видена

Бројот на заболени од мали сипаници постојано расте. За една недела пријавени се вкупно 71 случај. Од почетокот на епидемијата во Скопје, заклучно со денешниот ...
сите 239 | | | веќе видена

Асоцијацијата на Спортски Обложувалници на Македонија (АСОМ) ќе донираат средства во висина од 1.200.000 денари како помош за семејствата на настраданите во ...
сите 251 | | | веќе видена

СДСМ одлучи да нема предвремени парламентарни избори заедно со претседателските со што е одбиено барањето на опозициската ВМРО-ДПМНЕ. Според партискиот ...
сите 122 | | | веќе видена

Американскиот претседател Доналд Трамп вечерва прогласи вонредна состојба за да добие пристап до милијарди долари за изградба на ѕид долж границата меѓу САД и ...
сите 90 | | | веќе видена

Десерт кој ќе го обожавате! 2 јајца 1 чаша шеќер 1 чаша млеко 1 чаша мелени бисквити 50 гр чоколадо 60 гр путер 1 кесичка прашок за печиво 1 чаша брашно 1 чаша ...
сите 96 | | | веќе видена

Како што соопштија од собраниската прес-служба, покани се испратени до претседателите на Европскиот парламент, на Парламентарното собрание на НАТО, на ...
сите 108 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Foursquare верзија 5.0 со комплетен редизајн за iOS и Android

Од:
До кого (е-маил):
Порака: