Фотографија на денот: Спасувачи на стари локомотиви

Секој има различно хоби, членовите на Здружението на железничари од градот Витенберге во германската покраина Бранденбург на пример реставрираат стари локомотиви. Во 2010. година градот на реката Елба откупил железнички хангар, каде сега се сместени локомотиви стари во просек по 80 години. За нив на волонтерска база се грижат „љубовниците на старите дами“, хоби-реставратори, а дел од нив гледате на #ФотографијаНаДенот.
| | веќе видена | слични

Погледнато од воздушна перспектива, езерото Бургзе кај градот Фалкенхаген наликува на огромно срце од вода Езерото Бургзе кај градот Фалкенхаген во германската покраина Бранденбург, погледнато од воздушна перспектива, наликува на огромно срце, полно со вода. Тоа е омилена цел на излетниците и на рибарите. На #ФотографијаНаДенот: снимка на Бургзе со дрон.
| | веќе видена | слични

Останато

ВМРО-ДПМНЕ партијата заштитник на криминалот се уште молчи и не кажува кога нивните пратеници кои се обвинети во судски процеси ќе покажат морална одговорност ...
сите 234 | | | веќе видена

Пратеникот Емил Димитриев даде изјава која ја сметаме за недоследна: Изјава: „Не можам да му одземам нешто што не сум му дал“ [Извор: РСЕ – Виси ...
сите 159 | | | веќе видена

Народна партија на Австрија (ОВП) на канцеларот Себастијан Курц веројатно е јасен победник на денешните избори за Европскиот парламент, покажува прогнозата на ...
сите 140 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Фотографија на денот: Спасувачи на стари локомотиви

Од:
До кого (е-маил):
Порака: