Фотографија на денот: Прв Рамазан по цунамито

На шетите претседателски избори што се одржаа вчера право на глас имаа 1.808.131 избирач, кои избираа меѓу двајцата кандидати Гордана Силјановска Давкова и ...
| | веќе видена | слични
14 копии

Во 19 часот затворени се избирачките места на кои граѓаните на Република Северна Македонија можеа да гласаат на вториот круг од шестите претседателски избори. ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Државната изборна комисија (ДИК), на својата интернет-страница , информираше дека до 15 часот гласале вкупно 543.045 граѓани, односно излезноста до 15 часот ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во државава денеска се одржува вториот круг од шестите претседателски избори, од кои треба да се добие петиот претседател на државата. На 3.480 избирачки места ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Весникот „Ла Верита“, кој ги објави снимките како зборуваат Орце Камчев и Боки 13, а се имплицира вмешаност на поранешната специјална обвинителка Катица Јанева ...
сите 129 | | | веќе видена

Aмериканските медиуми објавија фотографија која настанала неколку моменти по падот на хеликоптерот во кој животот го загуби Коби Брајант заедно со уште осум ...
сите 432 | | | веќе видена

Коби Брајант го загуби својот живот во хеликоптерска несреќа која во неделата се случи во Калифорнија, информација која го шокираше светот и поради тоа ...
сите 141 | | | веќе видена

Сектор за компјутерски криминал и дигитална форензика во координација со СВР Скопје изврши идентификација на сопственикот на групата „Јавна соба“ со иницијали ...
сите 181 | | | веќе видена

Илјадници навивачи вечерва се собраа во Мостар на пречекот на хрватската ракометна репрезентација. Ракометарите од Херцеговина кои го освоија среброто со ...
сите 115 | | | веќе видена

Во изминатите деновите со енермно зголемено загадување на воздухот во градот, граѓаните реагираат дека освен неповолните временски услови – магла, воздухот ...
сите 173 | | | веќе видена

Македонската криминална серија Рекет утре во скопскиот Кривичен суд продолжува со нов сведок. Утре водителката и блиска пријателка на Боки 13, Лила Филиповска ...
сите 62 | | | веќе видена

Новак Ѓоковиќ денеска го совлада Милош Раониќ од Канада во второто четвртфинале и ќе игра во полуфиналето на Грен слемот Австралија опен. Ѓоковиќ го искористи ...
сите 152 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Фотографија на денот: Прв Рамазан по цунамито

Од:
До кого (е-маил):
Порака: