После реакции на граѓани на опсштина Струга, преземени мерки во врска со кучињата скитници...

По реакциите на граѓаните кои реагираа оправдано во врска со кучињата скитници Општина Струга ги известува загрижените граѓани дека ги има преземено сите мерки ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Општина Охрид упати јавна осуда за поединечните случаи на труења на кучиња скитници по охридските улици кое беше евидентирано во текот на изминатиот период. ...
| | веќе видена | слични

Градот Скопје ќе одвои пет милиони денари за субвенбционирање на новото јавно претпријатие за благосостојба на животни скитници „Лајка“. Целта е непречена ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Директорката на Јавното претпријатие за третман на улични кучиња „Лајка“ Тина Петрушевска на вчерашната седница на Советот на Град Скопје во салата влезе во ...
| | веќе видена | слични

Останато

Осумтемина независни пратеници поднеле 300 амандмани за Законот за јавно обвинителство. Со ваквата бројка на поднесени амадмани, шансите за носење на Законот ...
сите 820 | | | веќе видена

Пратеникот од опозицијата Антонио Милошоски денеска од собраниската говорница порача дека пратениците под уцени и закани гласале за уставните промени, а истото ...
сите 177 | | | веќе видена

Пратеничката Емилија Александрова од Независната пратеничка група на ВМРО-ДПМНЕ денеска на седница му рече на пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ, Антонио Милошоски дека ...
сите 346 | | | веќе видена

Залудни се обидите на ВМРО-ДПМНЕ да ја префрлаат топката за скандалот со медицинскиот отпад на СДСМ, кога фактите зборуваат за сосема нешто друго. Одговорноста ...
сите 77 | | | веќе видена

Во првата половина на март се очекува ратификација на Протоколот за членство во НАТО од страна на шпанскиот Парламент, по што во текот на тој месец се очекува ...
сите 297 | | | веќе видена

Рашела Мизрахи во своето обраќање на седницата на Собранието ноќва пред пратениците рече дека уште невлезена во министерството за труд и социјала била мета на ...
сите 283 | | | веќе видена

Христијан Мицкоски, Претседател на ВМРО-ДПМНЕ во своето гостување во емисијата „Што не е јасно“ рече дека по доаѓањето на власт, ВМРО-ДПМНЕ ќе обезбеди 4 ...
сите 94 | | | веќе видена

“Доцнам зошто бев физички нападнат од затворски слубежници” – рече обвинетиот  во “Рекет” Бојан Јовановски при влезот во судницата обраќајќи се на новинарите. ...
сите 299 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

После реакции на граѓани на опсштина Струга, преземени мерки во врска со кучињата скитници...

Од:
До кого (е-маил):
Порака: