Фотографија на денот: Бели ноќи и црвени едра

Гасоводот „Северен тек-2“, кој би требало да го транспортира рускиот гас во Европа низ Балтичкото Море, ќе биде подготвен на време, и тој ја премина точката, ...
| | веќе видена | слични
2 копии
3 копии
9 копии

Познатиот тенор Пласидо Доминго го откажа настапот во Маринскиот театар во Санкт Петербург поради влошена здравствена состојба.Тој за миг го загубил својот ...
| | веќе видена | слични

Останато

Министерот за здравство доц. д-р Венко Филипче, на денешната прес-конференција информираше за најновата состојба со вирусот Ковид-19 во нашата земја. Тој ...
сите 250 | | | веќе видена

Видео снимка со наслов „Боки 13 со другарките“, се појави на Јутјуб канал со истото име, на кое се гледа како осудениот за случајот „Рекет“, Бојан Јовановски, ...
сите 140 | | | веќе видена

Претседателот на СДСМ Зоран Заев денеска изјави дека не очекува интервенции во Преговарачката рамка за членство во ЕУ, која е веќе на маса. Нормално е дека во ...
сите 242 | | | веќе видена

Денес претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски заедно со потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ и носител на изборна единица 4, Александар Николоски ја посетија ...
сите 382 | | | веќе видена

Оливер Спасовски, техничкиот премиер на Македонија, синоќа на предизборна средба со граѓани од Чаир најави четврт сет на економски мерки за справување со ...
сите 100 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Фотографија на денот: Бели ноќи и црвени едра

Од:
До кого (е-маил):
Порака: