Љупчо Николовски нов генерален секретар на СДСМ


Избројани се деновите пред заминувањето на најуспешниот министер за земјодество Љупчо Николовски. Тој ја остава министерската фотелја во Земјоделие и заминува ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Во Извештајот на Европската комисија за земјоделството во делот на ИПАРД сепак е констатиран напредок, потенциран е ризикот од целосното искористување на ...
| | веќе видена | слични
10 копии

Министерот за земјоделство, шумарство и водостопанство Љупчо Николовски, кој со најавената реконструкција на Владата ќе ја напушти министерската функција ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Министерот за земјоделство, шумарство и водостопанство, Љупчо Николовски ќе се повлече од својата државна функција за да ја преземе партиската, односно ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Новиот генерален секретар на СДСМ Љупчо Николовски не открива кој и со какви аргументи го критикувал премиерот Заев на централниот партиски одбор. Запрашан ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Од Синдикатот на културата велат дека го чекаат владиното образложение за нејзиното разрешување. Одлуката според нив е изненадувачка, како и тоа дека таа доаѓа ...
сите 89 | | | веќе видена

Турските научници предупредуваат за опасноста од нови силни земјотреси што го загрозуваат Истанбул и реонот на Мраморно море, пишува денеска турскиот весник ...
сите 156 | | | веќе видена

Оперските пејачи Благој Нацоски, Весна Ѓиноска-Илкова, Ирена Кафкалевска и Наде Талевска-Спасовска синоќа на концертот на Охридско лето во црквата „Св. Софија“ ...
сите 78 | | | веќе видена

Градоначалникот на Општина Охрид, Константин Георгиевски е уверен дека до следната сесија во февруари Охридскиот регион ќе ја надмине опасноста да биде ставен ...
сите 101 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Љупчо Николовски нов генерален секретар на СДСМ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: