Љупчо Николовски нов генерален секретар на СДСМ


Избројани се деновите пред заминувањето на најуспешниот министер за земјодество Љупчо Николовски. Тој ја остава министерската фотелја во Земјоделие и заминува ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Во Извештајот на Европската комисија за земјоделството во делот на ИПАРД сепак е констатиран напредок, потенциран е ризикот од целосното искористување на ...
| | веќе видена | слични
10 копии

Министерот за земјоделство, шумарство и водостопанство Љупчо Николовски, кој со најавената реконструкција на Владата ќе ја напушти министерската функција ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Министерот за земјоделство, шумарство и водостопанство, Љупчо Николовски ќе се повлече од својата државна функција за да ја преземе партиската, односно ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Новиот генерален секретар на СДСМ Љупчо Николовски не открива кој и со какви аргументи го критикувал премиерот Заев на централниот партиски одбор. Запрашан ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Во 2016 година седнавме и се договoривме дека сме различни по многу основи, етничка припадност, верска припадност, професија, по многу други работи, ама имаме ...
сите 632 | | | веќе видена

ДУИ денеска и официјално се откажа од концептот едно општество за сите. Жалиме што ДУИ се служи со ваква националистичка реторика и ги поткопува придобивките ...
сите 26 | | | веќе видена

Новиот Закон за јавно обвинителство од вчера стапи на сила, со што и официјално згасна Специјалното јавно обвинителство. Државниот јавен обвинител Љубомир ...
сите 93 | | | веќе видена

Изминатите нeколку денови се намалува бројот на приеми споредено со тоа што беше пред десеттина дена кога имаше огромен број пациенти кои доаѓаа во болница и ...
сите 298 | | | веќе видена

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Владо Мисајловски носител на листата кандидати за пратеници во ИЕ 2 на вечерашното гостување на изборната програма на ...
сите 334 | | | веќе видена

Во движење се ставени не само земјата и регионот, туку и меѓународни центри, бидејќи правдата е на наша страна и целата врева се крева поради тоа што ние ...
сите 51 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Љупчо Николовски нов генерален секретар на СДСМ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: