Фотоапарат кој ве разубавува!

Јапонската комапнија Panasonic на пазарот излегува со најновиот дигитален фотоапарат Panasonic Lumix DMC-FP7 кој поседува опција наречена Beauty Retouch која навистина ќе ни се најде. Софтверот кој го поседува овој дигитален фотоапарат ви овозможува да испаднете најдобро што може, доколку се работи за еден од оние моменти кога навистина не ви е денот. Порите, акните, жолтите заби се само дел од специјалноста на овој софтвер кој ќе ве „дотера„ како манекен/ки. А притоа може и да ви нанесе кармин и руменило а и ќе ви ги изблеи забите, или пак ако сакате може да ве претвори во зомби или вампир. Интересен софтвер од Panasonic кој заменува естетски операции и козметички препарати.
| | веќе видена | слични

Останато

Премиерот, Зоран Заев, не гледа одговорност кај МВР за бегството на Груевски. Тој вели дека Министерството за внатрешни работи постапи според законот. ...
сите 324 | | | веќе видена

Екс министерот за транспорт и врски, Миле Јанакиески и екс секретарот на Владата, Кирил Божиновски денеска во раните утрински часови се најдоа зад решетки. ...
сите 196 | | | веќе видена

Сопругата на Претседателот на Република Македонија, г-ѓа Маја Иванова присуствуваше на приемот што во Париз го приреди првата дама на Франција, г-ѓа Брижит ...
сите 157 | | | веќе видена

„Зоран Заев и Оливер Спасовски знаеја дека Никола Груевски не е во партискиот штаб на ВМРО-ДПМНЕ, но одлучија да претресуваат и заплашуваат партиски членови и ...
сите 156 | | | веќе видена

Кривичниот совет на Основен суд Скопје 1 на денешната јавна седница ги одби жалбите на одбраната и ги потврди решенијата на судијата на претходна постапка за ...
сите 301 | | | веќе видена

Кризниот штаб против промена на Уставот, распуштање на Собранието и распишување избори „Македонија-блокира“ и Координативното тело на дијаспората во Европа ...
сите 92 | | | веќе видена

Веднаш штом Судот го донесе решението за меѓународна потерница, МВР ја распиша и го извести Интерпол, соопшти министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски ...
сите 65 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Фотоапарат кој ве разубавува!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: