Тешка сообраќајка вечерва кај „Континентал“


4 копии

Три лица се повреднеи, кога возило се преврте на булеварот Александар Македонски во близина на хотелот Континентал. Од полицијата сеуште не соопштуваат детали за несреќата. Најверојатна причина, според очевидците е неприлагодената брзина. Повредените се префрлени на скопските клиники.
| | веќе видена | слични
2 копии

Предмалку на улицата Рузвелтова во Скопје се случи сообраќајна несреќа, помеѓу автомобил марка Голф и Хјундаи Туксон. Сеуште нема информации за повредени лица. Повеќе информации наскоро..
| | веќе видена | слични

Сообраќајка, за среќа полесна се случи пред малку на булеварот „Јане Сандански“ во Охрид. Лесна сообраќајка се случи пред малку на пресекот на булеварот „Јане Сандански“ со улицата „Галичица“ во Охрид. За среќа нема повредени а причинета е материјална штета. Во оваа собраќајка биле две возила-мини бус на „Галеб“ и автомобил. Според првичните впечатоци, најверојатно автомобилот излегувал од „Галичица“ и сакал да се вклучи на „Јане Сандански“. Возачите пријавиле во полиција и беа во очекување на полициската служба за увид. Пресекот на „Јане Сандански“ со „Галичица“ но и со останатите странични улици, е доста опасен и непрегледен а дополнителна мака и непегледост создаваат и странично паркираните возила.
| | веќе видена | слични
2 копии

Едно повредено лице е пренесено во Градската Општа Болница „Св. Наум Охридски“ по сообраќајна несреќа која се случила на булеварот „Александар Македонски“, јавува Курир. Според првичните информации со кои располага полицијата, автомобил „Ауди“ со скопски регистерски ознаки, се превртел на кров по удар, најверојатно во банкината.
| | веќе видена | слични

Останато

Во наредниот период ќе преовладува облачно време со слаби локални врнежи од дожд, а на планините од снег. По одделни котлини ќе има појава на магла, а повеќе ...
сите 240 | | | веќе видена

Во поликлиниката „Идадија“ има 15 од спорните вакцини против мали сипаници со погрешна декларација. Здравство ја отвори вратата за камерата на 1ТВ, која ...
сите 178 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Тешка сообраќајка вечерва кај „Континентал“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: