Претседателот Иванов положи венец во мавзолејот на Кемал Ататурк во Анкара


12 копии

Претседателот на Република Македонија Ѓорге Иванов, коj престојува во официјална посета на Република Турција, денеска во Анкара положи венец во Мавзолејот на ...
| | веќе видена | слични

На социјалната мрежа на Фејсбук се поајви фотографија од тоа како турскиот претседател, Реџеп Таип Ердоган ги третира своите гости. Имено, на објавената ...
| | веќе видена | слични

Турција презема контрола врз 12 училишта во Авганистан кои се раководени од организација која се поврзува со муслиманскиот свештеник Фетула Ѓулен кој живее во ...
| | веќе видена | слични

На Универзитетот во Анкара оваа недела започна со работа Катедра за македонски јазик. Ова, на заедничкото предавање со македоснкиот претседател д-р Ѓорге ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Деблокадата на интегративните процеси е клучна за долгорочна стабилност, безбедност и напредок на целиот регион. Во наредниот период очекуваме конструктивна ...
| | веќе видена | слични

Додека бурно се водат преговорите со името во коишто учествуваат различни страни, во Турција се роди интересна идеја за отворање на насока за македонски јазик ...
| | веќе видена | слични
5 копии
11 копии

Претседателот на Република Македонија, Ѓорге Иванов, во рамките на официјалната посета на Република Турција, денеска во Анкара одржа предавање на тема ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

18 ноември 2018 Почитувани, Миле Јанакиески и Кирил Божиновски се жртви на политичкиот прогон и терор, но и одмазда, во контекст на покривањето на грешките на ...
сите 408 | | | веќе видена

На синоќешниот говор во Гостивар, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ , Христијан Мицкоски го обвини премиерот Зоран Заев дека води политички терор против опозицијата. Тој ...
сите 286 | | | веќе видена

Има правен основ Македонија да побара екстрадиција од Унгарија на поранешниот премиер Никола Груевски, а тоа е Европската конвенција за екстрадиција, велат од ...
сите 212 | | | веќе видена

За гасификацијата за следна година се предвидени близу две милијарди денари, (околу 30 милиони евра) одговори премиерот Зоран Заев, на прашање на „ Мета “ ...
сите 232 | | | веќе видена

Во недостаток на официјални информации од македонските, но и од унгарските власти, регионалните и европските медиуми продолжуваат со шпекулации за бегалецот ...
сите 366 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Претседателот Иванов положи венец во мавзолејот на Кемал Ататурк во Анкара

Од:
До кого (е-маил):
Порака: