(Фото) Весна направи јапонски веѓи

Месец март продукциската куќа КМК го резервира за два големи проекти поточно театарски претстави кои ќе ве насмеат. Двете претстави се задолжителни, едната во ...
| | веќе видена | слични

„Ова се наши деца, но од брзото темпо на живеење не можеме да ги чуеме. Децата ќе ни пораснат а дел од нас нема да им ги разбереме нивните мечтаења. Наместо ...
| | веќе видена | слични

Останато

Еврокомесарот за проширување, Јоханес Хан, посочи на Твитер дека одговорноста за поразот околу отпочнувањето преговори е кај Европската Унија. -Одговорноста за ...
сите 685 | | | веќе видена

Франција не е против започнување преговори за членство во ЕУ со Северна Македонија и Албанија, но потребно е да се исполнат два услови, кои се многу важни ...
сите 447 | | | веќе видена

Министерката за одбрана Радмила Шекеринска денеска ги повика сите институции што се занимаваат со избори да гласаат согласно законите и принципиелно, ...
сите 67 | | | веќе видена

Се надевам сите наши пријатели во ЕУ, ниту една земја од ЕУ нема да останат рамнодушни на пријателството на европскиот манир кој Македонија го демонстрира, она ...
сите 1093 | | | веќе видена

Утре со почеток во 17:30 Веспрем го пречекува Вардар во петтиот натпревар од Лигата на шампионите. Во најавата за мечот на Твитер во која тимот од Унгарија ...
сите 117 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

(Фото) Весна направи јапонски веѓи

Од:
До кого (е-маил):
Порака: