МАКЕДОНИЈА ДОБИ УШТЕ ЕДЕН ЕВРОПСКИ ПРВАК: Шестгодишната Мила е најдобрата танчарка на Стариот Континент (ВИДЕО)


Малата Мила на Европското првенство по модерни танци, како што се хип-хоп, брејк-денс и електрик-буги, победи во многу силна конкуренција Македонија доби уште еден европски првак, уште еднаш највисоко се крена македонското знаме и се пееше македонската химна. За тоа заслужна е ултраталентиранта Мила Србиновска
| | веќе видена | слични

Франција не успеа да се пласира на Европското првенство во Полска до 21 година, а најзаслужна за тоа е токму репрезентацијата на Македонија! Избраниците на Благоја Милевски испишаа историја со пласманот на Европското првенство, а за колкав подвиг станува збор доказ е и силата на Франција која остана второпласирана во нашата квалификациска група и притоа не успеа да не совлада во двата натпревари. Не само тоа, Македонија беше рамноправен противник, а и на двата натпревари имаше водство и шанса да триумфира. Тоа што Французите не се на Европското првенство е одлична вест за сите учесници и за тоа можат да ни се заблагодарат нам, но и да не не потценуваат, бидејќи потенцијалниот тим на Франција кој би играл во Полска делува застрашувачки, па дури и помоќен од оној на Шпанија. Фудбалскиот портал „Скавка“ го избра составот на Франција кој ќе настапуваше на ЕП во Полска и според имињата, дефинитивно тој ќе беше главен кандидат за титулата. Но, на нивниот пат се испречија македонските фудбалски херои. Само за ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Во конкуренција на 27 танчери од 19 земји Мила Србиноска од Студио Брејк а Лег е победник на Европското првенство во ХипХоп танци кое се одржува во Полска. Македонија е горда на Мила која на свои шест години стана европски шампион. Во продолжение погледнете го нејзиниот настап со кој дефинитивно освојува. извор:курир
| | веќе видена | слични

Македонија е горда на Мила која на свои шест години стана европски шампион. Во продолжение погледнете го нејзиниот настап со кој дефинитивно освојува.
| | веќе видена | слични

Подоброупатените во македонската естрада знаат дека пред неколку години македонскиот пејач Мартин Србиновски своето презиме го замени со името на својата ќеркичка Мила, па оттогаш е попознат како Мартин Мила! Откако се разведе од сопругата (мајката на Мила), тој секој слободен миг го користи да биде заедно со својата ќеркичка, кон која многу е приврзан. И ако заради таа љубов македонскиот пејач своето презиме го замени со нејзиното име, таа се потруди на најдобар начин да му возврати на тато… Со европска титула во хип-хоп танци! Во конкуренција на 27 танчери од 19 земји шестгодишната ќеркичка на Мартин, Мила Србиноска, членка на танцовотостудио „Брејк а Лег“ стана победник на Европското првенство во Хип -Хоп танци кое се одржува во Полска и е во организација на IDO International Dance Organization и Полската танцова федерација. Покрај Србиновска, се очекува настапот и на јуниорската екипа кои се актуелни светски вицешампиони, а настапуваат на 18 јуни 2017 во конкуренција на 50 екипи.
| | веќе видена | слични

Малата Мила Србиновска вечерва од Послка ќе пристигне Македонија каде својата победа ќе ја прослави со другарчињата и семејството. Нејзиното насменао лице на фотографијата кажува се. А гласчето кога ја слушнаваме по телефон уште повеќе. Не ми беше страв кога играв, ни се пофали новата европска шампионка во хип хоп за јуниори. Љубовта кон музиката Мила ја наследила од нејзиниот татко познатиот пејач Мартин Србиновски. Таа сега има шест години а хип хоп почна да вежба во студиото Брејк а Лег кога имаше само три години. Тренерот Трајче Петковски кој со Мила е во Полска не е изненаден од нејзиниот успех. Беше убаво кога ја слушнавме македонската химна на доделувањето на титулите, но очекувавме дека ќе победи бидејки се работи за исклучително талентирано дете, ни раскажа Петковски за атмосферата на шампионатот. Мила Србиновска го освои првото место во конкурениција од 27 танчери, на првенството за модерни танци во кое учествуваа 19 земји. Таа е член на студиото Брејк а Лег а покрај Мила со неа се ...
| | веќе видена | слични

Шестгодишната Мила Србиновска го освои првото место во хип-хоп танцување на европското првенство во модерни танци што се одржуваше во Полска. Таа е член на студиото „Брејк а лег“ од Скопје и ја претставуваше Македонија на натпреварот. Европското првенство е во организација на Интернационалната танцова организација и Полската танцова федерација. На натпреварот настапуваа учесници од 19 земји, а Мила победи во конкуренција од 27 танчери.
| | веќе видена | слични

Останато

Одолговлекувањето на разговорите за брегзит ќе има политичка и економска „цена“ за Унијата, па затоа Лондон треба да понуди јасен план за тој процес, изјави ...
сите 227 | | | веќе видена

Заедничкиот кандидат за претседател на државата, Стево Пендаровски, денеска се сретна со граѓаните на главниот град, Скопје. На средбите со граѓаните низ ...
сите 97 | | | веќе видена

Денеска работните групи зборуваа за иднината на СЈО. На оваа тема во отвотеното Студио 1 телефонски се вклучи новинарот Антонио Крстевски кој е во ...
сите 109 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

МАКЕДОНИЈА ДОБИ УШТЕ ЕДЕН ЕВРОПСКИ ПРВАК: Шестгодишната Мила е најдобрата танчарка на Стариот Континент (ВИДЕО)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: