(фото) ШЕЌЕРИНСКА И ЗАЕВ: Двете ударни тупаници на Македонија во НАТО


За само една година, стигнавме од покана за членство во НАТО до ратификација на Протоколот, направена од повеќе од две третини од земјите членки на Алијансата, ...
| | веќе видена | слични

Според информации од АРМ, Пендаровски во своите одлуки воопшто не е самостоен, туку е само продолжена рака на министерката за одбрана Радмила Шекеринска, имено ...
| | веќе видена | слични

Вицепремиерката и министерка за одбрана Радмила Шеќеринска им помага на граѓаните како на чесен начин да дојдат до пари преку ДДВ и им го појаснува прашањето ...
| | веќе видена | слични
2 копии
7 копии

Македонскиот п ретседател Стево Пендаровски потпиша укази за разрешувања, поставувања и отповикувања во Армијата на Македонија, со што постапи по одлуката на ...
| | веќе видена | слични

Претседателот Стево Пендаровски со укази разрешил пет од шестмината старешини кои неговиот претходник Ѓорѓе Иванов ги унапреди на нови позиции во Армијата ...
| | веќе видена | слични

Македонскиот претседател Стево Пендаровски потпиша укази за разрешувања, поставувања и отповикувања во Армијата на Република Северна Македонија. Пендаровски ...
| | веќе видена | слични

Претседателот Стево Пендаровски повлече пет од шесте спорни укази на неговиот претходник Ѓорге Иванов за унапредувања и поставувања на други позиции во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Христијан Мицкоски, лидер на ВМРО-ДПМНЕ во своето обраќање во Аеродром рече дека од Аеродром мириса на голема победа на 15 јули и тука се заблагодари на луѓето ...
сите 505 | | | веќе видена

Косовскиот министер за здравство Арменд Земај побара од Македонија да ја преиспита одлуката за задолжителни тестови за влез на косовските граѓани.Земај вели ...
сите 164 | | | веќе видена

Скопје, 9. јули 2020 (Inpress) – Во болниците има доволен капацитет за сместување ковид пациенти, а празна е и модуларната болница. Повторно има под 100 ...
сите 161 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски вечерва на средба со граѓаните во скопска Гази Баба рече дека веќе не се поставува прашањето кој е победникот на 15 ...
сите 395 | | | веќе видена

КАМПАЊАТА ОДИ КОН ФИНИШОТ, ИМА И НОВИ „БОМБИ“ Две нови снимки на кои се слуша лидерот на СДСМ и поранешен премиер Зоран Заев беа објавени денеска на јутјуб на ...
сите 201 | | | веќе видена

До крајот на август очекувам земјите членки на еу да ја изгласаат преговарачката рамка за македонија и некаде наесен европскиот совет да додели датум за прва ...
сите 88 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

(фото) ШЕЌЕРИНСКА И ЗАЕВ: Двете ударни тупаници на Македонија во НАТО

Од:
До кого (е-маил):
Порака: