Антивоени демонстранти ја уривале статуата на Хари Труман во Атина (ГАЛЕРИЈА)

Тензии имаше на денешниот протест против војната во Сирија кога група од околу 40 демонстранти, главно студенти, се обидоа да ја урнат статуата на поранешниот ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Приврзаници на Комунистичката партија на Грција се обидоа да ја урнат статуата на поранешниот американски претседател, Хари Труман на протестите во центарот на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Откако во саботата и вчера неколку илјади демонстранти извикуваа антиамерикански пароли и го запалија знамето на САД, денеска се обидоа да го урнат споменикот ...
| | веќе видена | слични
4 копии
3 копии
2 копии

Останато

Семејствата на жртвите од масакрот кај Смилковското езеро заслужуваат правда. Заев во повеќе наврати ја најавуваше „вистината“ за случајот „Монструм“. Тврдеше ...
сите 362 | | | веќе видена

Денеска сме чекор поблиску до членство во ЕУ и до достигнување на економските стандарди на Европската Унија. Ќе ги оправдаме очекувањата, ќе дадеме нови ...
сите 346 | | | веќе видена

Тој побара од владата на СДСМ да се извини на опозицијата бидејќи ги манипулира граѓаните со изјавите дека опозицијата има информации за преговорите за спорот ...
сите 182 | | | веќе видена

По денешното судење во кривичниот суд за предметот „Тенк“, поранешниот премиер Никола Груевски се пожали дека судот повторно, како што рече, надвор од ...
сите 146 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Антивоени демонстранти ја уривале статуата на Хари Труман во Атина (ГАЛЕРИЈА)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: