Сите 875 патници го напуштија бродот што се запали додека пловеше кон островот Крит

Процесот на напуштање на бродот „Елефтериос Венизелос“, успешно заврши за патниците, без проблеми и повреди, по координираната акција на крајбрежната служба, ...
| | веќе видена | слични

Откако мистериозниот брод се заринкал на брегот на Мјанмар, властите и припадницитре на морнарицата во четвртокот влегле во бродот кој ја носи ознаката „Сем ...
| | веќе видена | слични

Властите во Грција соопштија дека пожарот на феибродот кој го поврзува континенталното копно со островот Крит е изгаснат по повеќе од три дена горење во ...
| | веќе видена | слични

Полицијата од Мјанмар го истражува големиот и 'рѓосан товарен брод откако еден рибар воочил како мистериозно плови во регијата Јангон. Бродот со име "Sam ...
| | веќе видена | слични

Полицијата во Мјанмар пребарува голем и ‘рѓосан брод, откако еден рибар го воочи како мистериозно плови во регионот Јангон. Бродот со име „Sam Ratulangi PB ...
| | веќе видена | слични
3 копии
6 копии
6 копии
повеќе

Останато

„Политичарите кои ги бива да лажат и да манипулираат имаат име и презиме. Тоа е Зоран Заев и картелот околу него. Политичарите кои се коцкаат со идентитетот на ...
сите 229 | | | веќе видена

Со опозицијата досега имаме убав дијалог и консензус по многу важни прашања, а тоа се потврдува затоа што пратениците заедно гласаа и за двотретински и за ...
сите 36 | | | веќе видена

Власта реши да дискутира за сѐ освен за содржината на Договорот со Грција. Власта бега од детална дебата за содржината на договорот, затоа што знаат дека ...
сите 129 | | | веќе видена

Познато е колкаво е ривалството помеѓу Интер и Јувентус, а по натпреварот на Интер за викендот Хрватот Марсело Брозовиќ одлучи да испрати провокација до членот ...
сите 149 | | | веќе видена

Зоолошка градина Скопје за првпат после 26 години станува дом на слонови. Прва слоница жителка на Скопје Зоо, била слоницата Цица која во Скопје живеела од ...
сите 33 | | | веќе видена

Зоран Велјовиќ, експерт за геометрија, истакнува дека никогаш не присуствал на фудбалски натпревар, но и тој даде свој удел во дебатата дали голот на Боакје е ...
сите 72 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Сите 875 патници го напуштија бродот што се запали додека пловеше кон островот Крит

Од:
До кого (е-маил):
Порака: