Фото поздрав од семејството Иванови од Вила Водно


12 копии

По вчерашната инагурација, следеше влезот на новиот претседател Стево Пендаровски во претседателската вила Водно и напуштање на десетгодишното живеалиште на ...
| | веќе видена | слични
25 копии

Новиот претседател на Република Северна Македонија, Стево Пендаровски, вчера попладнето и официјално стапи на претседателската функција и се всели во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во претседателскиот кабинет денеска се одржа официјална церемонија на примопредавање на функцијата Претседател со највисоки воени и државни почести.По ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Албанските медиум отстапија посебен простор за инаугурацијата на претседателот на Република Северна Македонија, Стево Пендаровски. Пренесувајќи опширни ...
| | веќе видена | слични

Вилата Водно доби нов станар. Со највисоки воени и државни почести сега веќе поранешниот претседател Ѓорѓе Иванов го пречека и му ја предаде функцијата на ...
| | веќе видена | слични

Новоизбраниот шеф на државата, Стево Пендаровски денеска во вила „Водно“ официјално ја презема претседателската функција со што стана петтиот претседател на ...
| | веќе видена | слични

На средбата со претседателот на Република Бугарија Румен Радев, претседателот Пендаровски изразил цврста определба за натамошно зајакнување на добрососедските ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Нашата евровизиска претставичка Тамара Тодевска блесна на сцената во смарагден фустан кој е дело на врвниот дизајнер Александар Ношпал.На својот Фејсбук ...
сите 277 | | | веќе видена

Во соопштението од Кабинетот на Пендаровски се наведува дека претседателот на Алијансата за Албанците, Села, упати честитки до претседателот Пендаровски по ...
сите 236 | | | веќе видена

Претседателот на САД, Доналд Трамп, го спречи поранешниот советник на Белата куќа Дон Мекган да сведочи пред Конгресот во врска со извештајот на специјалниот ...
сите 64 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Фото поздрав од семејството Иванови од Вила Водно

Од:
До кого (е-маил):
Порака: