Ед Ширан го прекрши ветеното: Ова болно девојче го предомисли пејачот во неговата одлука (ФОТО)

И покрај фактот што поп-ѕвездата Ед Ширан некој период вети дека ќе биде отсутен од социјалните мрежи и ќе направи негова пауза, сепак едно болно девојче го предомисли пејачот. Девет годишната Мелоди Дрискол која има поминато повеќе од 500-ни дена во болницата во Англија со нејзината мајка Катрина единствена утеха за да ја намали болката девојчето ја наоѓа во слушањето на музиката и песните на пејачот Ед Ширан. Желбата на мајката која започна медиумска кампања на социјалните мрежи за пејачот да ја посети нејзината ќерка која страда од неизлечива болест и невролошко нарушување што влијае врз развојот на нејзиниот мозок како и отежната комуникација сепак се оствари. Ширан кој добил и отворена покана од болницата ја изненади Мелоди со свое 90 минутна посета пеејќи ги неговите најголеми хитови. Мајката на девојчето по посетата изјави дека нејзината ќерка речиси и да е воодушевена и не може да ги сопре емоциите кои ги чуствува кон пејачот.
| | веќе видена | слични

Поп ѕвездата Ед Ширан пред некое време ветил дека ќе биде отсутен од социјалните мрежи и ќе направи негова пауза,едно болно девојче го предомислило пејачот. Девет годишната Мелоди Дрискол имала поминато повеќе од 500. дена во болница во Англија со нејзината мајка Катрина, а единствена утеха, за да ја намали болката, девојчето ја наоѓало во слушањето на музиката и песните на пејачот Ед Ширан. Желбата на мајката која започналаа медиумска кампања на социјалните мрежи за пејачот да ја посети нејзината ќерка, која страда од неизлечива болест и невролошко нарушување што влијае врз развојот на нејзиниот мозок како и отежната комуникација, сепак се остварила. Ширан кој добил и отворена покана од болницата ја изненадил Мелоди со своја 90 минутна посета пеејќи ги неговите најголеми хитови.Мајката на девојчето по посетата изјавила дека нејзината ќерка е воодушевена и не може да ги сопре емоциите кои ги чуствува кон пејачот.
| | веќе видена | слични

Останато

На 2 октомври во Кривичниот суд во Скопје со сослушување на сведоци продолжува судењето за настаните во Собранието на Република Македонија на 27 април 2017 ...
сите 264 | | | веќе видена

„Политичарите кои ги бива да лажат и да манипулираат имаат име и презиме. Тоа е Зоран Заев и картелот околу него. Политичарите кои се коцкаат со идентитетот на ...
сите 243 | | | веќе видена

Соопштение на СДСМ Наместо да шират лажни вести за Договорот ВМРО-ДПМНЕ и Христијан Мицкоски треба да кажат дали ќе учествуваат на референдумот во недела. ...
сите 249 | | | веќе видена

Власта реши да дискутира за се освен за содржината на договорот. Второ дека бегаат од детална дебата за содржината на договорот, затоа што знаат дека немаат ...
сите 114 | | | веќе видена

Францускиот претседател Емануел Макрон повика денеска иранската криза да биде уредена со „дијалог и мултилатерализам“. Тој го упати повикот на годишната сесија ...
сите 75 | | | веќе видена

Во петок ќе имам состанок во Министерството за финансии на кој дефинитивно ќе утврдиме дали ќе има ребаланс на Буџетот или не и ако го правиме кога ќе го ...
сите 64 | | | веќе видена

Лидерот на Движењето Самоопределување (ВВ) Албин Курти вели дека заедно со лидерот на Демократскиот сојуз на Косово (ЛДК) Иса Мустафа се подготвени да работат ...
сите 155 | | | веќе видена

Познато е колкаво е ривалството помеѓу Интер и Јувентус, а по натпреварот на Интер за викендот Хрватот Марсело Брозовиќ одлучи да испрати провокација до членот ...
сите 149 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ед Ширан го прекрши ветеното: Ова болно девојче го предомисли пејачот во неговата одлука (ФОТО)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: