Жртва или предатор: Главната предводничка на #MeToo движењето вмешана во секс скандал

Италијанската актерка, Асиа Аргенто, која стана една од главните предводнички на #MeToo движењето откако го обвини холивудскиот продуцент, Харви Вајнстин, за ...
| | веќе видена | слични

Ентони Бордејн му платил на малолетниот глумец 380.000 долари за да молчи, бидејќи таа немала толку многу пари… Италијанската актерка која беше првата жена ...
| | веќе видена | слични

Италијанската актерка која беше првата жена која јавно го обвини холивудскиот продуцент Харви Вајнстин за силување и го поттикна движењето #MeToo, призна дека ...
| | веќе видена | слични

Американските таблоиди со фоказ ја демантираа актерката дека нема љубовна врска со својот помлад колега. Бенет згора на се е и малолетен, има 17 години . На ...
| | веќе видена | слични

Актерката Азија Арџенто која е една од водечките фигури на движењето #MeToo и прва која јавно истапи со обвинение за сексуално злоставување против холивудскиот ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Актерката Асиа Аргенто (42) е обвинета за сексуална злоупотреба над Џими Бенет (22), пренесува американскиот портал TMZ. Според информациите, девојката на ...
| | веќе видена | слични

Италијанската глумица, режисерка и девојка на починатиот кувар Ентони Бордејн, Азија Арџенто беше една од првите жени во Холивуд која јавно говореше за ...
| | веќе видена | слични

Останато

„Апелацискиот суд мора да се издигне над политичкиот притисок и нарачани притвори мотивирани само и само од политичкиот прогон кој што се спроведува врз ...
сите 427 | | | веќе видена

СДСМ е единствената партија во Европа која ја води лице, три пати аболицирано за тежок криминал и злоупотребувајќи ја моќта и институциите наредува политички ...
сите 272 | | | веќе видена

Во Хрватска попладнево е издадено црвено предупредување од Државниот хидрометеоролошки завод за следните два дена, кога се очекуваат вистински зимски услови и ...
сите 285 | | | веќе видена

Синоќешниот протест пред Собранието против уставните измени за малку не ескалираше во насилство. Како што се чини ниту самите противници на овие измени, не ...
сите 84 | | | веќе видена

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, вечерва изјави дека поранешниот премиер на Република Македонија, Никола Груевски од Македонија се упатил кон ...
сите 291 | | | веќе видена

Во Студенчишкиот канал во Охрид каде денес поради недостаток на вода и кислород се гушат тони плашица, попладнево почна спасувањето на рибата. btr „Ние веднаш ...
сите 31 | | | веќе видена

Предлог Буџетот за 2019 предложен од Владата предводена од СДСМ е развоен и обезбедува повеќе пари кај граѓаните, поголема социјална еднаквост и подобра ...
сите 231 | | | веќе видена

На синоќешниот говор во Гостивар, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ , Христијан Мицкоски го обвини премиерот Зоран Заев дека води политички терор против опозицијата. Тој ...
сите 259 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Жртва или предатор: Главната предводничка на #MeToo движењето вмешана во секс скандал

Од:
До кого (е-маил):
Порака: