(ФОТО) Во нацистичка Германија жените не смееле да бидат слаби:Биле третирани како „машини за раѓање деца“

Како и во се’ друго во животот, нацистите многу добро знаеле што сакаат од своите жени дури не се либеле тоа директно да го кажат и бараат. Најважната улога на ...
| | веќе видена | слични

Еден од првите закони што Хитлер го донел е оној од 1933 година односно "Законот за поттикнување на брак". Според тој закон, државата позајмувала 1.000 марки, ...
| | веќе видена | слични

Лекарите нè уверуваат дека наборите акумулирани за време на бременоста не се причина за паника. Секоја вишок тежина може да се отстрани. Сепак, постојат некои ...
| | веќе видена | слични

Останато

Министерот за надворешни работи Никола Димитров денеска на прес – конференција уште еднаш ја појасни Спогодбата којашто на 17 јуни ја потпишаа Република ...
сите 75 | | | веќе видена

Две лица добија лесни повреди во скопската населба Ченто, откако 30-тина куршуми биле испукани во нивниот автомобил од автоматска пушка “Калашников”. Куршумите ...
сите 236 | | | веќе видена

Си бара ли Власта алиби за сѐ поизвесно неуспешниот референдум? Ова е прашањето кое произлегува по денешната прес-конференција на министерот за надворешни ...
сите 86 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

(ФОТО) Во нацистичка Германија жените не смееле да бидат слаби:Биле третирани како „машини за раѓање деца“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: