(Фото) Моника Белучи грациозна на бал во Венеција


Една од најубавите светски актерки, Моника Белучи (54), ги воодушеви сите со изгледот на 71-от Филмски фестивал во Кан. Италијанската убавица присуствуваше на ...
| | веќе видена | слични

Љубителите на филмот сигурно се сеќаваат на американската глумица, Енди Мекдауел кој светската слава ја стекна во осумдесетите и девесеетите години кога ја ...
| | веќе видена | слични

Преубавата и заносна Моника Белучи се појави на 72. филмски фестивал во Кан, на премиерата на филмот „Најубавите гоидни од животот" и покажа дека старее како ...
| | веќе видена | слични

Моника Белучи се појави на 72-от филмски фестивал во Кан, на премиерата на филмот „The Best Years of a Life“ и блескаше во прекрасен тегет фустан. Актерката ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Љубителите на кинематографијата сигурно се сеќаваат на Енди Мекдауел. Американската актерка ја стекна својата слава кон крајот на 80-тите и почетокот на ...
| | веќе видена | слични

 Додека сите се обидуваат да имаат што повисок шлиц, подлабоко деколте и подраматичен фустан, Моника Белучи царува со црвениот тепих во Кан, облечена во црн ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Властите во кинеската провинција Гвангдонг им наредија на граѓаните да носат маски во јавноста поради појавата на епидемијата на коронавирус.Уредбата стапи на ...
сите 732 | | | веќе видена

Чествувањето на големиот православен празник Богојавление-Водици и годинава во Радовиш беше масовно, а започна со света литургија во двата храма – „Св. Пророк ...
сите 234 | | | веќе видена

Ватерполо репрезентацијата на Унгарија ја освои европската круна откако во големото финале против Шпанија славеше дури по изведување пенали. на домашен терен ...
сите 275 | | | веќе видена

Поранешниот предводник на Металург и селектор на македонската ракометна репрезентација, Лино Червар со хрватската селекција го загуби и третото финале на ...
сите 149 | | | веќе видена

Не може да има забрана за увоз на отпад бидејќи земјава повеќе извезува отколку што увезува отпад, тврди за Детектор заменик министерот за животна средина Јани ...
сите 257 | | | веќе видена

Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ влезе во 2020 година од втората позиција, но тој веќе го направи чекор кон првата позиција каде се наоѓа Рафаел Надал. Шпанецот ...
сите 195 | | | веќе видена

Качувањето по најпопуларната рекреативна дестинација на скопските планинари, знае да биде и ризично. Вчера планинар кој се качувал на Водно бил повреден, иако ...
сите 134 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

(Фото) Моника Белучи грациозна на бал во Венеција

Од:
До кого (е-маил):
Порака: