Кога фудбалот беше витешка игра (фото)

2 копии

Секојдневниот живот ни изобилува со фудбал. И не само на телевизија. Ѕвездите на играта се насекаде – по рекламите, на добротворни и светски настани……. Го следиме секој нивен чекор – било на теренот, било да е на плажа, покрај некој жежок модел. Спомнавме и терени нели? Ќе ве вратиме назад во времето на една обиколка по стадионите на Остовот во минатиот век. Тогаш гелот за коса на ѕвездите беше измешан со калта на игралиштата. Витезите на оваа игра се фрлаа во калта во битка за трофеите, за честа на клубот и во име на навивачите. Погледнете само колку се смениле нештата од тогаш…
| | веќе видена | слични

Го следиме секој нивен чекор – било на теренот, било да е на плажа, покрај некој жежок модел. Спомнавме и терени, нели? Ќе ве вратиме назад во времето на една обиколка по стадионите на островот во минатиот век. Тогаш гелот за коса на ѕвездите беше измешан со калта на игралиштата. Витезите на оваа игра се фрлаа во калта во битка за трофеите, за честа на клубот и во име на навивачите. Погледнете само колку се смениле нештата од тогаш… Извор: klizac.com
| | веќе видена | слични

Останато

Претседателот на грчкиот парламент, Никос Вуцис, соопштил дека пратениците ќе гласаат за ратификување на Преспанскиот договор со Македонија до крајот на ...
сите 384 | | | веќе видена

Грчкиот премиер Алексис Ципрас, кој е вешт тактичар, се надева дека ќе обезбеди мнозинство, на ист начин како и при гласањето доверба за Владата, кога некои ...
сите 181 | | | веќе видена

Дарко Недев, момчето кое го фати крстот за Водици во Кавадарци и навивачката група Лозари Исток на која и припаѓа, за утре организираат хумана акција. -Утре од ...
сите 157 | | | веќе видена

Според него, спогодбата прво ќе мине во надлежните собраниски комисии, по што како што изјавил за новинарите, ќе кулминира со дебата на пленарна седница. ...
сите 69 | | | веќе видена

Најмалку 12 лица се уапсени денеска во Париз за време на протестите на движењето „жолти елеци“, кои се одржуваат десетти викенд по ред. Демонстрантите биле ...
сите 102 | | | веќе видена

Скандалозната пејачка Јелена Карлеуша која и понатаму ја бранува јавноста со својот секс скандал и понатаму е во Кина со своето семејство.И покрај лошите ...
сите 193 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Кога фудбалот беше витешка игра (фото)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: