(ФОТО) ГРЦИЈА: Поплави, студено време и снег на Олимп

Еден загинат од грмотевици, снег на планината Олимп, дожд, големо намалување на температурите се главните карактеристики на лошото време во Грција во текот на ...
| | веќе видена | слични

Фудбалските клубови на англиската Премиер лига во сезоната 2015/16 оствариле рекордни 3,6 милијарди фунти приходи, 9 посто повеќе отколку година дена порано, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Како еден од најголемите кредитори на Грција, Германија досега заработила 1,34 милијарди евра, давајќи ѝ заеми на презадолжената Грција, откриваат најновите ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Германија има заработено 1.34 милијарди евра од кризата во Грција. Приходите дојдени од акумулирани камати по доделени кредити на владата во Атина и од ...
| | веќе видена | слични
3 копии
3 копии

Европската комисија денеска соопшти дека препорачала прекин на постапката против Грција, покрената пред осум години, поради прекумерниот буџетски дефицит на ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Односите меѓу Грција и Македонија се подобрија во изминатите неколку месеци и има добра волја на двете страни за изнаоѓање решение за прашањето за името, ...
сите 167 | | | веќе видена

Министерот за надворешни работи Никола Димитров на маргините од на 72-то Генерално собрание на ОН, вчера во Њујорк, во својство на претседавач со ...
сите 303 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

(ФОТО) ГРЦИЈА: Поплави, студено време и снег на Олимп

Од:
До кого (е-маил):
Порака: