Порака од ИВЗ за Курбан Бајрам: Подадете рака, помирете се!


4 копии

Сите минливи дневни искушенија се решливи со љубов, радост и добрина, порача денеска премиерот Зоран Заев, од Крива Паланка каде присуствуваше на Божествената ...
| | веќе видена | слични

,,Дозволете ми да им го честитам на сите христијани големито празник Успение на Прсевета Богородица, празник на љубовта и радоста. Колку и да изгледа чудно што ...
| | веќе видена | слични
5 копии
3 копии

Претседателот на Собранието на Република Македонија, Талат Џафери упати честитка до православните верници по повод празникот Успение на Пресвета Богородица. - ...
| | веќе видена | слични
11 копии

Претседателот на Република Македонија, Ѓорге Иванов, по повод големиот христијански празник Успение на Пресвета Богородица, упати честитка до поглаварот на ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Премиерот Зоран Заев денеска присуствуваше на одбележувањето на големиот христијански празник Успение на Пресвета Богородица, во црквата „Светa Богородица“ во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Уште на 2 јули 2017 Специјалното јавно обвинистелство (СЈО) констатирало дека има опасност од бегство на обвинетите Миле Јанакиески и Кирил Божиновски во ...
сите 269 | | | веќе видена

Претседателот на Франција, Емануел Макрон изјави синоќа дека Франција и САД би требало меѓусебно да се почитуваат, како што им доликува на едни долгогодишни ...
сите 244 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицковски вечерва во Гостивар, коментирајќи ги последните случувања во државата, оцени дека Владата не ја води државата ...
сите 283 | | | веќе видена

Постои ли белоруска врска во бегството на Груевски, повеќе унгарски медиуми пренесуваат изјава на добро информиран дипломат кој тврди дека според дипломатските ...
сите 192 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Порака од ИВЗ за Курбан Бајрам: Подадете рака, помирете се!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: