Најскапите 10 градови за странците во светот


Демонстрациите во Хонгконг продолжија со насилен судир, по мирните повеќенеделни протести против законот за екстрадиција. Ситуацијата ескалирала откако ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Протести има во Хонгконг, а илјадници демонстранти се на улиците. Полицијата користи солзавец за да ги растера демонстрантите, кои денеска излегоа на протести ...
| | веќе видена | слични

Синоќа во Хонг Конг демонстранти се судрија меѓу себе – едните во одбрана на владата, а другите против предлог-законот со кој се прошируваат можностите за ...
| | веќе видена | слични

По масовните протести кои траеја со недели, лидерката на Хонгконг, Кери Лам, денеска изјави дека законот за екстрадиција е „мртов“, но таа сѐ уште формално не ...
| | веќе видена | слични

Останато

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во вечерашното интервју во емисијата Заспиј ако можеш на телевизија Алфа, потенцираше дека со доаѓање на владата ...
сите 679 | | | веќе видена

Епидемијата на корона вирусот во земјава не стивнува. Само за последните три дена во земјава се регистрирани 540 новозараени граѓани со Ковид-19, додека 409 ...
сите 160 | | | веќе видена

На само неколку дена пред изборите закажани за 15 јули, добро познатите руски пранкстери, Владимир Кузнецов (Вован) и Алексеј Стојларов (Лексус), објавија ...
сите 67 | | | веќе видена

Не сум имал никакви тајни договори со Сашо Мијалков, изјави вечерва во Само интервју на Канал 5 лидерот на СДСМ за дел од бомбите кои во предизборниот период ...
сите 90 | | | веќе видена

На полноќ започна предизборниот молк кој ќе трае до среда кога ќе се одржат парламентарните избори во земјава. Денеска ќе гласаат лицата со ковид-19 и во ...
сите 434 | | | веќе видена

Владата на предлог на Министерството за внатрешни работи во соработка со министерствата за здравство и за надворешни работи изработи насоки за начинот на ...
сите 137 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Најскапите 10 градови за странците во светот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: