ФОКУС НА ДЕНОТ: Maкедонија горда на осмото место, политичарите честитаа


2 копии

Рекордни 100% пребарување на гугл за Северна Македонија за само една вечер. Тоа е ефектот на #PROUD и Тамара! Музиката е најдобриот амбасадор на државата! ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Тамара со Proud, ја стресе Европа. Изведбата на баладата од страна на македонската претставничка предивика воодушевување кај публиката во Тел Авив, како и кај ...
| | веќе видена | слични

Не стивнуваат реакциите за Тамара Тодевска и нашата делегација во Израел во европската но и меѓународната јавност по вчерашниот евровизиски настап. Голем број ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Со баладата „Arcade“, минималистичкиот сценски настап и вообичаен поп-призвук, Холандија ја оправда фаворитската улога на европските обложувалници. Нашата ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Благодарение на импресивниот настап на Тамара Тодевска светот дозна за новото име на земјата што ја претставува. Ова го вели „Би-би-си“ во коментар за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Премиерот Зоран Заев, по вчерашната средба со германската канцеларка Ангела Меркел, со видео преку Фејсбук се обрати до јавноста.„Вчерашната пријателска средба ...
сите 187 | | | веќе видена

На четвртиот ден од пробниот попис на населението кој се одржува во 13 општини, Заводот за статистика се соочува со тecнички пpoблеми при анкетирањето со пomош ...
сите 143 | | | веќе видена

- На телефон се карав многу вулгарно со моја блиска личност, и таксистот го искористил моментот да ме снима, но верувам дека не очекувал дека ќе ме сними како ...
сите 96 | | | веќе видена

Борис Џонсон го зацврсти своето водството во трката за нов лидер на конзервативната партија и премиер на Обединетото Кралство. Во вториот круг од гласањето ...
сите 99 | | | веќе видена

Димитар Андоновски за македонската публика е најпознат како пејач и автор, како соло-изведувач и во поново време како вокалист на „Тајфата“, но веќе неколку ...
сите 49 | | | веќе видена

За две години многу работи се променија во нашата земја. Од заробена држава станавме светол, блескав пример во регионот. Од уназадување повторно одиме напред. ...
сите 87 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ФОКУС НА ДЕНОТ: Maкедонија горда на осмото место, политичарите честитаа

Од:
До кого (е-маил):
Порака: