Форум за слободоумни патриоти:Нема да поддржиме референдум кој има уценувачко прашањ

2 копии

Форум на слободоумни патриоти, чиј претседател е Владимир Змејковски, соопшти дека нема да поддржи референдум кој има уценувачко прашање, дека ќе го бојкотира ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Референдумот во Република Македонија нема да успее, без разлика на сите уцени и сите закани кои ги упатувате во последниот период, соопшти Форумот на ...
| | веќе видена | слични

Останато

Бегалец но и пратеник со добра плата е во моментов Никола Груевски. Иако полицијата го бара со потерница, поради изречената казна од две години, тој се уште го ...
сите 392 | | | веќе видена

Она што се случуваше вчера околу седиштето на ВМРО-ДПМНЕ беше класична политичка хајка организирана од Зоран Заев и Оливер Спасовски. ВМРО-ДПМНЕ беше вчера под ...
сите 134 | | | веќе видена

Кризниот штаб против промена на Уставот, распуштање на Собранието и распишување избори „Македонија-блокира“ и Координативното тело на дијаспората во Европа ...
сите 101 | | | веќе видена

– Политичкиот прогон во Република Македонија од ден за ден завзема се поголеми размери. Полициската хајка која се одвиваше во текот на вчерашната вечер ...
сите 80 | | | веќе видена

СДСМ со писмено соопштение реагира на прес-конференцијата на Димче Арсовски од ВМРО-ДПМНЕ.„Антизападното раководство на ВМРО-ДПМНЕ и Христијан Мицкоски ...
сите 131 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Форум за слободоумни патриоти:Нема да поддржиме референдум кој има уценувачко прашањ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: